EMRAT/ Shkatërrohet banda shqiptare, 3 të rinj në pranga (FOTO)

11/07/2019 - 21:32

Karabinierët e Bassano del Grappa në Itali kanë arrestuar tre të rinj shqiptarë si pjesë e një bande që merrej me shitjen e lëndëve narkotike në zonën e Milanos. Sipas mediave italiane, në pranga kanë rënë: Emanuel Macaj, 31 vjeç, Gentin Kurtulla 27 vjeç dhe Xhovan Bela 25 vjeç.

Policia bën me dije se hetimet filluan në shkurt të këtij viti, kur u denoncua vjedhja e një Audi S5. Ajo u vu menjëherë në ndjekje të makinës, që me shpejtësi tej normave të lejuara bënte manovra të shumta për t’i shpëtuar policisë. U provua se Audi S5 ishte vjedhur në Arcore më 4 tetor 2018.

3 të rinjtë shqiptarë rrinin në një garazh në Pero, që përdorej për të fshehur makinat e vjedhura që përdoreshin për të kryer krime.

Të tre të arrestuarit akuzohen për rezistencë ndaj policisë dhe lëndime të tyre, vjedhje dhe mbajtje e paligjshme e armëve të zjarrit. Gjatë kontrollit u gjet dhe sekuestrua një pistoletë 7.65. Mbi të rinjtë rëndon edhe akuza e trafikimit të drogës. Rreth një kilogram marijuanë u gjet në makinë, si dhe një skaner për frekuencat e policisë dhe një bllokues sinjali.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 47-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëhedhur nga kati i 4-të i banesës  në të cilën jetonte.

Një aksion i madh kundër trafikut të lëndëve narkotike është duke u zhvilluar në këto momente në fshatin Progër të Peqinit.

Një përplasje mes disa të dënuarve në burgun e Rrogozhinës, ka lënë të plagosur rëndë Bajram Myftaraj.

Krenar Shehaj, është emri i 41-vjeçarit, me banesë në San Benedetto, i cili akuzohet për djegien e një numëri të madh makinash policie në

Një përplasje mes të dënuarve ka ndodhur në burgun e Rrogozhinës.

Policia e Korçës ka identifikuar personin që dha alarmin fals për bombë në makinën e gjyqtarit, Markeliano Kuqo.

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 40-vjeçar, ndërsa është proceduar në gjendje të lirë djali i tij 17 vjeç.

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak më parë në rrugën paralel me portin, në Durrës.

Një aksident është shënuar ditën e sotme në aksin Elbasan-Metalugji, nga ku mësohet se janë plagosur katër persona.

Policia greke ka arrestuar ditën e sotme dy persona me rrezikshmëri të lartë shoqërore, të cilët dyshohen si autorë të shtatë grabitjeve