Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

EMRAT/ Shqiptari u vra se ishte dashuruar me prostitutën, gjykata italiane liron 3 bashkëkombasit e tij të akuzuar si bashkëpunëtorë

04/05/2021 - 19:38

Tre shqiptarë të akuzuar si bashkëpunëtorë për vrasjen e Shpëtim Frashërit në vitin 2018, janë shpallur të pafajshëm.

Ngjarja ndodhi para një lokali përmes Fidia në Torino, ndërkohë që për krimin është dënuar Donaldi Rushit. Përmes gjykimit të shkurtuar, ai është dënuar përfundimisht me 12 vite burg.

Vrasësi kishte qëlluar me armën e viktimës pasi filloi një grindje sepse Rushiti kishte rënë në dashuri me një nga gratë që shfrytëzohej për prostitucion dhe për këtë arsye, donte ta largonte atë nga rruga.

Për të pandehurit Hasim Murataj, 27 vjeç, Cerciz Banushi, 28 vjeç, Sabri Brakaj, 35 vjeç, prokurori Vito Sandro Destito kishte kërkuar 16 vjet e 9 muaj burg.

Sipas rindërtimit të mbrojtjes, doli që të tre, të thirrur nga Rushiti, kishin mbërritur në vendngjarje pas të shtënave. Kundër njërit prej menaxherëve të lokalit, Gjykata kërkoi transmetimin e dokumenteve për dëshmi të rreme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kontrolle të befasishme nga Patrrullat e Përgjithshme të Policisë Durrës, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë krimi

Finalizohet operacioni "Parandalimi" për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe shpërndarjes së drogave t

Një aksident me pasojë vdekjen e një 35-vjeçari ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Milot-Morinë.

Komisariati i Policisë Lushnjë në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier kanë finalizuar operacionin "Krutja" duk

Një aksident i rëndë u shënua në autostradën Lezhë-Shkodër, pranë kryqëzimit të Kakarriqit. Si pasojë e këtij aksidenti tragjik në spital

Një i ri shqiptar humbi jetën në Novara të Italisë, për shkak të overdozës.

Vijon kontrolli i pandërprerë i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve d

Policia ka parandaluar një ngjarje të mundshme kriminale në qytetin e Këlcyrës.

Një makinë tip "Toyota" është djegur rreth orës 03:00, në lagjen nr.3 në Sarandë.