EMRAT/ Vdesin në një aksident tragjik dy shqiptarë

18/08/2019 - 09:44

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në Bolonja, Itali. Dy të vdekurit janë shqiptarë, të cilët u përplasëm me aitomjetin më të cilin po udhëtonin, një Renault Clio. Mediat italiane kanë zbardhur sot identitetet e tyre.

Mësohet se bëhet fjalë për Antonin Hasdukajn 28 vjeç, banues në Imola dhe Suzana Gojcaj., 38 vjeçe.

Kjo e fundit ishte e martuar. Siç shkruajnë mediat, bashkëshorti i saj ndodhej në Shqipëri, ndërsa kishin tre vajza, më e madhja 16 vjeçe.

Makina me të cilën po udhëtonin shqiptarët është përfshirë në një përplasje të ashpër në autostradën numër 14 në Imola dhe për pasojë kanë humbur jetën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sasi lënde eksplozive është hedhur nga muri i jashtëm rrethues i shtëpisë së një punonjëse policie në Durrës.

Një aksident është rregjistruar në orën 19:30 në aksin Librazhd-Prrenjas.

Një tjetër i kërkuar, i dënuar për vjedhje me dhunë nën kërcënimin e armëve, bie në pranga falë shkëmbimit të informacionit me Interpol T

Një 24-vjeçare në Tiranë është arrestuar në flagrancë pasi ka dhunuar dhe goditur me thikë motrën e saj.

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë "arrest me burg" për 29-vjeçarin Noel Dishi, i cili akuzohet se vrau mikun e tij të fëmijër

Një 45-vjeçar në Mirditë ka rënë në prangat e policisë pasi ka goditur një efektiv për shkak të detyrës.

Policia greke në bashkëpunim me DEA Amerikane kanë goditur një rrjet të trafikut të heroinës Shqipëri-Greqi.

Një foshnjë dy muajshe është dërguar pa shenja jete mëngjesin e kësaj të shtune në Spitalin e Kavajës.

Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona, autorë të disa vjedhjeve në banesat e dëmtuara nga tërmeti në qytetin bregdetar.

Policia Rrugore e Tiranës gjatë natës ka vijuar kontrollet me radar rrugëve urbane e interurbane, për rritjen e parametrave te sigurisë r