EMRAT/ Zbulohet shkaku i masakrës, mes viktimave gra dhe fëmijë

10/08/2018 - 20:08

   Kanë dalë të tjera detaje nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Resulaj të Vlorës, ku mbetën të vrarë 8 persona dhe 6 të tjerë të plagosur.

Burime nga policia bëjnë me dije se shkak për këtë ngjarje të rëndë është bërë një konflikt i vjetër që autori i ngjarjes dhe viktimat kishin me njëri-tjetrin. Raportohet se autori dhe viktimat ishin kushërinj të parë mes tyre. 24-vjeçari kishte shkuar ne shtepine e gjysherve dhe xhaxhait dhe i ka ekzekuar te gjithe, perfshire gra e femije.

Gazetari i News 24 ka mundur te shkepuse deshmi nga banoret e fshatit, te cilet shprehen te tronditur dhe thone se 24-vjeçari autori i masakres me 8 viktima, ishte me probleme mendore.

Mes viktimave ka edhe dy femije.

Nderkohe jane zbuluar edhe emrat e disa prej viktimave, te cilet jane: Denik Zyka, Hazem Zyka, Afërdita Zyka, Besim Zyka, Sara Zyka, Vasilika Zyka (17 vjec) dhe Ledion Zyka (i mitur, 6 vjec).

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia italiane ka zbuluar një sasi të madhe droge prej 1250 kg, e cila ishte e fshehur në dy kamionë të ngarkuar me qepë dhe portokalle

Dy ditë pasi një 45-vjeçar me kombësi shqiptare u gjet i vdekur pranë një sheshi lojërash, ngjitur me aksin rrugor kryesor të fshatit Agi

Policia e Sarandës ka arrestuar një 46-vjeçar të shpallur në kërkim për plagosje me dashje.

Policia e Shtetit ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim kombëtar, i dënuar me 8 vite burg për "trafikim të narkotikëve i kryer n

Policia greke ka arrestuar një 47-vjeçar shqiptar të akuzuar për një vrasje të ndodhur në vitin 2013.

80-vjeçari, Ndue Fuga, i cili u mor dje nga banesa e tij në Fishtë të Lezhës dhe u soll në Tiranë nën akuzën për akte dhune gjatë protest

Detaje të reja mësohen për atentatin e ndodhur një ditë më parë në qytetin bregdetar të Vlorës, ku mbetën të vdekur Orest Rexho dhe Arjan

Gjykata e Tiranës do të zhvillojë nesër seancën për masën e sigurisë për të arrestuarit e protestës së 16 shkurtit.

Policia e Vlorës ka arrestuar Armando Sulejmanin, i njohur edhe me nofkën “Çipuri”, një ditë pas atentatit në zonën e Ujit të Ftohtë ku m