EMRAT/ Zhduket 29-vjeçari, policia arreston dy kushërinjtë

22/09/2019 - 16:30

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Fier, me protagonistë disa persona me lidhje gjaku me njëri –tjetrin.

Më datë 16 shtator 2019, ka humbur kontaktet me familjen shtetasi Fatjon Myrtaj 29 vjeç. Tre ditë më vonë, në Policinë e Fierit, ka bërë kallëzim vëllai i të zhdukurit duke thënë se 29-vjeçari është rrëmbyer në qytetin e Vlorës nga Perlat Myrtaj 47 vjeç (djali i xhaxhait i Fatjonit) dhe Ladjon Myrtaj 26 vjeç.

Pas kallëzimit, policia ka vënë në pranga dy të dyshuarit. Për të zhdukurin nuk ka ende asnjë informacion për vendndodhjen apo fatin e tij. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident është regjistruar këtë mbrëmje në dalje të qytetit të Beratit, në zonën e kombinatit.

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë dështuar sërish mbrëmjen e sotme të arrestojnë të shumëkërkuarin Talo Çela.

Një person është aksidentuar për vdekje në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në zonën e Orikumit.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në "Rrugën e Dibrës", pranë gjimnazit "Patizani".

Gjykata e Beratit ka pezulluar nga detyra drejtorin e burgut të Beratit, Hiqmet Këlliçi.

Arrestohet nga policia stomatologu i burgut 313 në Tiranë, pasi është zbuluar se shpërndante lëndë narkotike në institucionin e vuajtjes

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Pogradec ku një grua u gjet e pajetë në një banesë.

Procedohet në gjendje të lirë një 50-vjeçar në Durrës, për veprën penale "Pushtimi i tokës".

Dy automjete tip "Benz" janë përplasur në rrugën Tapizë-Thumanë, e si pasojë kanë mbetur të lënduar dy persona.