EMRI/ 60-vjeçari i shpëton atentatit me armë

16/07/2018 - 11:01

Një 60-vjeçar i ka shpëtuar për mrekulli një atentati me armë zjarri. Ngjarja u regjistrua rreth pak pas mesnate në lagjen nr 6 në dalje të qytetit të Laçit, ndërsa shënjestër e slumit ishte shtetasi Gjovalin Zyma.

Zyma është sulmuar me armë, teksa po parkonte automjetin e tij pranë banesës. Në drejtim të tij është qëlluar me breshëri automatiku, por fatmirësisht anjë nga plumbat nuk e ka prekur 60-vjeçarin, pasi u mbrojt brenda automjetit tip fuoristradë.

Duke shfrytëzuar errësirën, pasi ka qëlluar me armë autori është larguar me shpejtësi në drejtim të paditur. Menjëherë pas ngjarjes policia ka ngritur postoblloqe dhe po kreh të gjithë zonën, por pa mundur ende që të identifikojë autorin.

Ende nuk dihen motivet e ngjarjes, ndërsa po merren në pyetje 60-vjeçari i cili ishte shënjester e atentatit për të mësuar më teper detaje.

Sipas burimeve po hetohet ndonjë konflikt që mund të ketë patur 60-vjeçari gjatë koheve të fundit me qëllim për të rënë në gjurmet e autorit të kësaj ngjarje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas kalimit të dosjes nga njëri institucion akuze në tjetrin, më në fund Prokuroria për Krime të Rënda përfundoi hetimet lidhur me sulmin

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në aeroportin e Rinasit, me qëllim ekstradimi në vendin fqinjë Itali.

Gjykata e Tiranës ka vendosur arrest me burg në mungesë për shtetasin Advjol Dobin, administratorin e kompanisë "DH Albania" që fitoi dy

Një banesë dhe tre biznese janë vjedhur gjatë natës në Korçë. 

Policia e Librazhdit ka arrestuar kryetarin e Partisë Socialiste të Prrenjasit Haxhi Çollakun, pasi ai akuzohet se ka përplasur me makinë

Operacioni "Vjosa" ka vënë në pranga autorët e dyshuar të tentativës së trafikimit ndërkombëtar të lëndës narkotike me gomone.

Është arrestuar në Spanjë, autori i shpallur në kërkim për vrasjen e dy shqiptarëve dajë e nip: Alban Medha, 51 vjeç dhe Ndue Bruka 27 vj

Një shpërthim eksplozivi është regjistruar mbrëmjen e së martës, rreth orës 20:40 në rrugën “Belul Hatibi” në kryeqytet, në zonën e Kinos

Dy aksidente të njëpasnjëshme janë regjistruar në orët e vona të mbrëmjes së të martës në rrugën Prrenjas-Librazhd.

Rreth orës 20:40, në rrugën “Belul Hatibi” në Tiranë në një mjet të parkuar, në pronësi të shtetasit D.H., është vendosur dhe ka shpërthy