EMRI/ Arrestohet i riu nga Durrësi, u kap me 121 kg drogë

16/04/2018 - 19:52

   Mediat greke kanë publikuar emrin e shqiptarit të arrestuar të hënën në Igumenicë me 121 kg marijuanë.

Ai është 37-vjecari Erion Topi nga Durrësi. Në kerkim është shpallur një tjetër shtetas shqiptar, ende i paidentifikuar nga policia greke.

Operacioni u krye në kufirin greko-shqiptar, në fshatin Parapotamo të Igumenicës.

Policia greke kishte siguruar informacion në rrugë operative për trafikimin e një sasie të madhe droge. Për këtë ka krehur zonën dhe ka zbuluar 5 çanta me 108 pako që përmbanin 121 kg dhe 492 gram marijuanë.

Pranë drogës u kap 37-vjeçari nga Durrësi, i cili kishte kryer transportin e lëndës narkotike në kufi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident është shënuar paraditen e sotme në kryeqytet.

Redi Popesku, pronari i lokalit Monopol, ku ndodhi masakra e Bllokut më 4 Tetor, është arrestuar rreth orës 23:00 të mbrëmjes së djeshme.

Nuk ka mjaftuar dhunimi nga bashkëshorti, por dajakut i është ‘bashkuar’ edhe vëllai i një 29-vjeçareje nga Durrësi.

Një punonjës policie në burgun e sigurisë së lartë në Fushë-Krujë është arrestuar në flagrancë nga kolegët e tij.

Një aksident me pasojë dy persona të plagosur, ka ndodhur sot në aksin rrugor Qukës-Stavaj të Librazhdit.

Dy ditë më parë, në orët e pasdites ka ndodhur një tjetër ngjarje kriminale në Shkodër.

Policia italiane ka arrestuar 4 shtetas shqiptarë me akuzën e trafikut të drogës.

Një 27-vjeçar ka përfunduar në arrest pasi është kapur me kokainë në automjetin e tij.

Është dënuar me 25 vite burg shqiptari i cili cilësohet si bossi i kokainës në Angli.

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga menxaherin e firmës dhe një nga teknikët, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Fabrikën e Çimentos në