EMRI/ Ekzekutohet me armë 53-vjeçari

10/08/2018 - 08:25

Një vrasje me armë ka ndodhur në orën 07:15 të mëngjesit të sotëm në lagjen “Kiras” të qytetit të Shkodrës.

Sipas informacioneve paraprake është ekzekutuar me armë shtetasi Fatbardh Lici, 53 vjeç, banues në lagjen Guerile në Shkodër.

Mësohet se forca të shumta të policisë kanë mbërritur në vendngjarje dhe janë ngritur pika kontrolli ku po bëhet edhe krehja e zonës për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Gjithashtu në fshatin Dobraç është gjetur duke u djegur një mjet tip Benz i cili dyshohet se ka lidhje me ngjarjen.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë se Rrethit Shkodër për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje dhe zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak orë pas vrasjes që ka tronditur qytetin e Shkodrës, ku është vrarë kushëriri i biznesmenit Arjan Ferracaku, Fatos Ferracaku, ka reagu

Apeli i Vlorës i ka dhënë pafajësi ish-kryetarit të Bashkisë Shpëtim Gjikës.

Dy automjete janë përfshirë në një aksident në autostradën Tiranë – Durrës.

Qyteti i Shkodrës është tronditur sërish ditën e sotme pasi një person humbi jetën ndërsa një tjetër mbeti i plagosur në një atentat në l

Dy persona janë qëlluar me armë rreth orës 11:30 në lagjen Rus të qytetit të Shkodrës.

Një 68-vjeçare është gjetur e vdekur në banesën e saj mëngjesin e sotëm në qytetin e Korçës.

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar.

Një shqiptar është vënë në prangat e policisë italiane, pasi në pjesën e motorit të makinës kishte fshehur një sasi droge të llojit marij

Një aksident ka ndodhur në zonën e Qafës së Buallit në Dibër, ku si pasojë ka mbetur i plagosur një person.