EMRI/ Gjendet i vrarë me armë në rrugë 50-vjeçari

26/10/2020 - 07:30

Gjendet i vrarë me armë zjarri një person në Sheq të Madh në Fier. Ngjarja ndodhi rreth orës 06:00 dhe viktima është Ahmet Toska, 50 vjeç.

Mësohet se ai ka qenë duke ecur në këmbë pranë një shkolle 9-vjeçare, teksa në rrethana ende të paqarta është vrarë.

NJOFTIMI I POLICISË

Sot rreth orës 06:00, në lagjen “Sheq i Madh” Fier, nga një person ende i paidentifikuar, është vrarë në rrugë me armë zjarri shtetasi A. T., 50 vjeç banues në lagjen “Sheq i Madh”, Fier.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për identifikimin e autorit dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha hyrje-daljet e qytetit dhe po vijon krehja e zonës nga shërbimet e Policisë Fier dhe FNSH Fier.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 24-vjeçar është ndëshkuar nga policia rrugore, për shkak se është kapur duke lëvizur me një shpejtësi tej normave të lejuara në autos

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotem në fshatin Hajdaraj në Kavajë, ku një 80-vjeçar ka humbur jetën pasi ra në një kanal.

Një makinë është shkrumbuar sot në aksin rrugor Himarë-Sarandë, pasi ka marrë flakë në ecje.

Policia e Lushnjes ka arrestar një 43-vjeçar pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëjetueses së tij si dhe ndaj djalit të tij të

Policia e Vlorës ka arrestuar një 53-vejçar pasi ishte i shpallur në kërkim kombëtar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Policisë ka vënë në pranga një shtetas i kërkuar në Itali, për grabitje me armë dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale.

Policia e Korçës ka arrestuar tre persona, në Voskopojë, për veprën penale “ndërtim pa leje”, si dhe ka shpallur në kërkim pronarin e ndë

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e ndodhur një ditë më parë në Korçë, ku u gjet i pajetë në rezervuarin e Gjançit 25-vjeçari, Fri

Dy të rinj kanë rënë në prangat e policisë së Dibrës, të dyshuar si autorë të vjedhjes së një banese.

Goditet një tjetër rast i tentativës për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit.