EMRI/ Goditet mafia napolitane, një shqiptar mes të arrestuarve

Postuar: 11/07/2018 - 17:08

   Klani mafioz “Mariglianesi” që vepron Napoli është goditur në një aksion policor të realizuar nga karabinierët e “Castello di Cisterna-s”.

Sipas raportimeve të mediave italiane, efektivët ekzekutuan një ditë më parë 20 urdhër-arreste. Mes të arrestuarve ishte edhe një shqiptar: Erson Nanaj 35 vjeç, i cili banonte në Acerra (komunë në Napoli).

Klani kriminal raportohet se ishte aktiv veçanërisht në trafikun e drogës 24 orë në 24. Por përveç trafikut të drogës, klani merrej me grabitje, gjobëvënënie ndaj biznesmenëve dhe aktiviteteve të tjera kriminale. Raportohet se organet ligjzbatuese italiane ndërhynë pasi klani mafioz kriminal po përgatisje një vrasje.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia e Shkodrës në kuadr të kontrolleve blic për parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe goditjen e paligjshmërisë, ka vënë sot në p

   Tre ditë pas ngjarjes së rëndë në Shkodër, e cila përfundoi me një vrasje të dyfishtë të dy bashkëshortëve, policia ende nuk ka identi

Fenomeni i dhunës vazhdon të përsëritet në familjet shqiptare.

   Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë ditës ë djeshme  në Gjermani, në afërsi të Dunningenit, ku një 26 vjeçar nga Kosova dhe vajz

Në një kohë kur u tha se 32-vjeçari shqiptar u vetëvra, duke u hedhur nga shkëmbi, një tjetër version del në dritë për Dorjan Mançellarin

   Policia italiane ka sekuestruar një gomone me rreth 300 kilogram kanabis në brigjet e Barit.

   Plot 4 kërkesë-padi për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes janë plotësuar nga efektivët e policisë në Durrës, pas denoncimit të 4 rasteve

   Lokali i shtetasit Xh.Q. nga Shijaku është djegur.

   Një shqiptar ka mbetur i plagosur me thikë pas një sherri midis të huajve nga Brescia, nxitur edhe nga konsumimi i tepër i alkoolit.

   Policia e Shkodrës ka mbledhur një sërë provash pas vrasjes të ish-policit Boran Bercana dhe bashkëjetueses së tij Silvana Ndoci.