EMRI/ Grabiti pronarin e një lokali, arrestohet i riu shqiptar

Postuar: 16/04/2018 - 17:25

   Një i ri nga Shqipëria është arrestuar nga autoritetet italiane, pasi grabiti pronarin e një lokali.

Bëhet fjalë për 25-vjeçarin Theodhori Grabova, i cili u arrestua nga policia në Modica të Italisë, si autor i grabitjes me armë.

Pas mbylljes së lokalit, pronari ishte duke ikur për në shtëpi para se të ndeshte agresorin në hyrje të banesës.

Për të çuar deri në fund grabitjen, mësohet në përveç shqiptarit ishte edhe një tjetër person, të dy të armatosur dhe me kapuç në kokë.

Me thikën në fyt, dhe nën kërcënimin e pistoletës, pronari i barit u detyrua të dorëzonte fitimet, të cilat i kishte në xhepin e pantallonave, rreth 800 euro.

Ende i terrorizuar, ai njoftoi policinë dhe pas ndjekjes u arrit të prangosej Theodhori Grabova, emër i njohur për autoritetet italiane. 

Në orët e para të mëngjesit të djeshëm, pesë patrulla policie u vunë në kërkim të dy grabitësve pranë banesave të të dyshuarve të tjerë në Modica Alta, duke e gjetur Grabovën në shtëpinë e një italiani.

Shqiptari ishte dëbuar nga Italia dhe rezultoi se kishte hyrë ilegalisht në këtë shtet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një automjet luksoz tip “Benz” është aksidentuar mesditën e kësaj të shtune në hyrje të autostradës Tiranë-Durrës te sheshi “Shqiponja”.

Tentativa për të vjedhur naftë në makineritë e gazsjellësit në Berat, ka shkuar keq për dy hajdutë, një prej të cilëve mbeti i plagosur m

Për rreth 30 minuta qarkullimi i automjeteve në aksin rrugor Tepelenë-Gjirokastër, në vendin e quajtur Uji i Ftohtë është bllokuar.

Një zyrtar shqiptar është arrestuar në Itali, pasi ishte shpallur në kërkim nga drejtësia shqiptare.

Ndërhyrja në kohë e policisë ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti me armë zjarri në qytetin e Elbasanit.

Plaga e gjakmarrjes vijon të rëndojë shumë shqiptarët, kryesisht në veri të vendit.

Policia e Elbasanit ka dhënë detaje lidhur me aksidentin e ndodhur një ditë më parë kur u aksidentua një grua 55-vjeçare.

   Një shpërthim ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Ahmetaq të Fushë-Krujës, në ambientet e jashtme të banesës së Nazmi Demirxhiut, D

   Një 20-vjeçare është dhunuar nga tre meshkuj, pranë rrugicës së shtëpisë së saj.

   Zyrat e një kompanie sigurimi në lagjen nr.9 të qytetit të Durrësit janë vjedhur natën e kaluar nga hajdutët.