EMRI/ Hiqej si polic, arrestohet në flagrancë mashtruesi (FOTO)

09/04/2020 - 22:05

Një 43-vjeçar ka rënë mbrëmjen e sotme në prangat e policisë, gjatë një aksioni të mirëorganizuar nga inspektorët e Komisariatit të Policisë Kuçovë. 

Ismet Hada është prangosur në flagrancë, i veshur me uniformën e policisë, me të cilën kishte bërë "kërdinë" në qytetin e Kuçovës dhe në fshat. Duke u prezantuar si punonjës policie, 43-vjeçari Hada, ka mashtruar shumë persona në qytetin e Kuçovës dhe fshatin Lapardha. 

Duke u prezantuar si punonjës policie, ai u ka premtuar atyre shërbime kundrejt shpërblimit. 

Pas kryerjes së veprimeve proceduriale nga ana e Komisariatit të Policisë Kuçovë, materialet në ngarkim të tini kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat. 

43-vjeçari Ismet Hada, nga fshati Mbrakull, akuzohet për veprat penale "Vjedhje me anë të mashtrimit" dhe "Përvetësim i titullit të punonjësit të policisë", vepra penale të parashikuara nga Nenet 143/2 dhe 246 te Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Claudia Marioli, 19 vjeç nga Esine, dhe Giulia Vangelisti, e cila edhe një muaj do të mbushte 21 vjeçe, humbën jetën në një aksident trag

Policia e Vlorës ka arrestuar një 67-vjeçar pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur.

Një 56-vjeçar nga Tropoja është aksidentuar rëndë teksa ishte duke punuar për pastrimin e një kanali vaditës, kur një gur i shkëputur nga

Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Vlorës, pas vdekjes tragjike të një 17-vjeçari në zonën e Ujit të Ftohtë.

Bujar Lika, 37 vjeç, i njohur edhe me mbiemrin Hasani është cilësuar nga policia si shënjestra e atentatit të mbrëmshëm në Laç, ku humbi

Policia e Durrësit ka goditur një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje.

Goditet një tjetër tentativë për trafikim të lëndëve narkotike.

Të tjera detaje tronditëse dalin në dritë pa abuzimit të një vajze 15 vjeçare në Tiranë.

Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer në orët e vona të kësaj të shtune në Tiranë.