EMRI/ I dënuar për krime seksuale të rënda në Itali, kapet 52-vjeçari i rrezikshëm

21/03/2020 - 09:20

Një 52-vjeçar që ishte shpallur në kërkim nga Italia, ka rënë në prangat e policisë së Shkodrës. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pas informacioneve të marra në rrugë operative, në bashkëpunim me Interpol Tiranën, u bë kapja dhe ndalimi, për qëllim ekstradimi, i shtetasit Arben Gorila, banues në fshatin Brabullush, Vau i Dejës.

Ndalimi i tij është bërë pasi ai ka qenë i shpallur në kërkim nga Zyra Qendrore e Interpolit në Tiranë, më datë 11 mars, ku rezulton se ky shtetas ka pasur urdhër arresti, për ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Torinos në Itali, me Nr. 79 / 2020 SIEP, datë 20.02.2020, e cila ka dënuar me 7 vjet, 1 muaj e 7 ditë burg, për veprën penale “Krime të rënda seksuale”, sipas Kodit Penal italian.

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotem në fshatin Hajdaraj në Kavajë, ku një 80-vjeçar ka humbur jetën pasi ra në një kanal.

Një makinë është shkrumbuar sot në aksin rrugor Himarë-Sarandë, pasi ka marrë flakë në ecje.

Policia e Lushnjes ka arrestar një 43-vjeçar pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëjetueses së tij si dhe ndaj djalit të tij të

Policia e Vlorës ka arrestuar një 53-vejçar pasi ishte i shpallur në kërkim kombëtar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Policisë ka vënë në pranga një shtetas i kërkuar në Itali, për grabitje me armë dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale.

Policia e Korçës ka arrestuar tre persona, në Voskopojë, për veprën penale “ndërtim pa leje”, si dhe ka shpallur në kërkim pronarin e ndë

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e ndodhur një ditë më parë në Korçë, ku u gjet i pajetë në rezervuarin e Gjançit 25-vjeçari, Fri

Dy të rinj kanë rënë në prangat e policisë së Dibrës, të dyshuar si autorë të vjedhjes së një banese.

Goditet një tjetër rast i tentativës për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë dy drejtues mjetesh, shtetasit: