EMRI/ Jahti luksoz i gjetur i braktisur në pronësi të një biznesmeni të pasur, dyshime se mund të jetë vrarë

07/09/2019 - 15:57

 

 Detaje të reja zbulohen në lidhje me jahtin “Atik Bey”, i gjetur i braktisur në ujërat mes Shqipërisë dhe Malit të zi nga një peshkarexhë e portit të Shëngjinit. Jahti që u gjet me motorin e ndezur dhe është prodhim i vitit 2018, me vlerë rreth 100 mijë euro, është në pronësi të biznesmenit turk, Sevgin Yavuz.

Mësohet se Yavuz mund të jetë vrarë ose mbytur dhe kjo mund të jetë një nga arsyet që jahti luksoz u braktis me motor të ndezur në det të hapur. Gjithsesi hetimet për këtë çështje vijojnë ende.

53-vjeçari është një biznesmen mjaft i famshëm në Turqi dhe së fundmi kishte ardhur për pushime në bregdetin shqiptar. Më parë ai kishte qenë në Malin e Zi dhe kishte dalë me jaht nga porti i Budvës.

Jahti luksoz “Atik Bey”, i gjatë 14 metra u pikas nga peshkaresha “Esperanca”. Peshkatarët u bënë kurioz pasi jahti lëvizte pa një drejtim të qartë dhe për këtë arsye ata njoftuan Kapitanerinë e portit të Shëngjinit dhe QNOD-në. Brenda jahtit u gjetën 2 pasaporta turke dhe njëra prej tyre i përket shtetasit Sevgin Yavuz.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vladimir Gjuta është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës për dhunë dhe plagosjen e kushëririt të tij.  Ky i fundit me shenja të dukshme ng

Dy të rinj janë arrestuar ditën e sotme, pasi u janë gjetur kartëmonedha të falsifikuara.

Tre të rinj raportohet se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në hyrje të qytetit të Librazhdit.

Policia ka arrestuar një 22-vjeçar në Sarandë, të cilit frocat blu i kanë gjetur të fshehura 20 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit "

Goditet një tjetër rast i dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt fitimit. 

Policia Metropolitane në Londër njofton së një 22 vjeçar suedez është ndaluar si i dyshuar për vrasjen e 36-vjeçarit shqiptar Flamur Beqi

Policia italiane ka arrestuar autorin e akisdentit që i shkaktoi vdekjen shqiptarit Franko Gjinaj.

 Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 60- vjeçarin me iniciale V.N., i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dhe ka kryer edhe marrëdhënie

Një zënkë në një familje shqiptare në Lenzburg mbrëmjen e të hënës ka alarmuar policinë, ndërkohë që burri 38-vjeçar është hedhur nga bal

Një 29-vjeçar është ndaluar nga policia e Tiranës, pasi ka xhiruar gomat e makinës së tij në rrugën “Llazi Miho”, pranë komisariatit nr.6