EMRI/ Kapet 54-vjeçari në kërkim ndërkombëtar, i dënuar me 15 vite burg

Postuar: 29/03/2018 - 08:33

Policia e Tiranës ka arrestuar një 54-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe të dënuar me 15 vite burg.

Në pranga ka rënë Arben Veizaj nga Vlora dhe banues në kryeqytet. 54-vjeçari ishte në kërkim për veprën penale të trafikimit të të miturve dhe falsifikim të pasaportave.

Arben Veizaj është dënuar me 15 vite burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Ai iu dorëzua Policisë së Vlorës për procedura të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Malit të Zi ka arrestuar tre shtetas shqiptarë, të cilët u kapën me rreth 65 kilogramë marijuanë.

Policia britanike po kërkon një minoren shqiptar, i cili është zhdukur para disa muajsh.

Policia e Gjirokastrës ka ndaluar tre shtetas të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Dy të rinj shqiptar janë arrestuar nga policia italiane me akuzën e grabitjes me armë.

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar të shpallur në kërkim, ndaj të cilit gjykata kishte vendosur "arrest me burg".

Një gjykatë britanike ka dhënë dënimin për anëtarët e një grupi trafikantësh që çonin ilegalisht emigrantë në Britani të Madhe përmes kan

   Dëbimi i një familje shqiptare në Francë është përfundimtar dhe nuk ka kthim prapa.

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë në Lushnjë, në kodrat e Allprenajt.

   Një punonjës policie është rrahur mbrëmë në Durrës.