EMRI/ Ky është 20-vjeçari shqiptar që vrau dhe dogji trupin e ish-punëdhënësit të tij

01/12/2020 - 18:43

Indrit Lleshi, është 20 vjeçari shqiptar i arrestuar prej policisë greke, pasi akuzohet se ka vrarë dhe djegur kufomën e ish-punëdhënësit të tij në ishullin Santorini në Greqi.

Sipas policisë greke, Lleshi akuzohet se ka ekzekutuar viktimën 62 vjeç, për një borxh prej 200 eurosh, që ky i fundit i kishte pa dhenë për ditët e punës në hotelin e viktimës.

I ndaluar prej  policisë, mbas më shumë se 10 orë marrje në pyetje, Lleshi ka pranuar se ka qënë ai që ka vrarë viktimën.

20-vjeçari ka thënë para agjentëve se kishte kërkuar prej pronarit grek të hotelit në të cilin punonte, shumën që ai i kishte borxh, pasi donte t’ja dërgonte të ëmës dhe tre motrave të tij në Shqipëri, por viktima e ka ofenduar dhe në vazhdim e ka kërcënuar me një shishe.

Pasi janë përleshur, i arrestuari deklaroi se e ka parë viktimën të bjerë në tokë pa ndjenja dhe në panik e ka spërkatur atë me vodka dhe i ka vënë zjarrin, duke bërë që trupi i pajetë të digjet për më shumë se 24 orë, në një ambient me ajrim të kufizuar në hotelin e viktimës.

Por mjeku ligjor që ekzaminoi mbetjet  e trupit pothuaj të karbonizuar të viktimës, thotë se përpara se  të digjet, viktima është goditur me sende të forta, ndoshta me levë.

Me pas autori ka ndërruar rrobat dhe i është drejtuar një lokali, ku me gjakftohtësi, ka konsumuar kafe, pa dhënë asnjë shenjë se ka qenë autor i një prej krimeve më të rënda të ndodhura kohët e fundit në vend.

Autori Indrit Lleshi rezulton se është deportuar prej autoriteteve greke dy herë  në të kaluarën, por sërish ka mundur  të kalojë kufirin dhe të shkojë për të punuar në ishullin e Santorinit.

Ai do të dërgohet në gjykatë për masë sigurie, ndërsa lajmi i ekzekutimit të 62-vjeçarit grek ka tronditur opinionin vendas.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 58-vjeçar në Tiranë ka përfunduar në prangat e policisë.

Një ditë pas aksidentit me pasoja tragjike në rrugën “Njazi Meka” në Tiranë, policia njofton arrestimin e drejtuesit të mjetit që i mori

Tentoi të kalonte kufirin me dokumente të dyshuara si të falsifikuara, arrestohet në flagrancë 39-vjeçari në portin e Durrësit.

Detaje të reja dalin në dritë nga zhdukja e biznesmenit italian Davide Pecorelli.

Një person ka gjetur vdekjen në Pogradec, pasi shtëpia e tij është përfshirë nga zjarri.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Itali. 

Personi që kishte marrë me qira mjetin ‘Skoda Fabia” që u gjet e djegur në vendin e quajtur ‘Kodra e Bardhë’ në Pukë, është një gjyqtar s

Katër anëtarë të familjes Avdijaj, nga Kosova por me qëndrim në Zvicër humbën jetën si pasojë e një aksidenti mbrëmjen e së enjtes në Rru

Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë mesditës së sotme në Tiranë. Një aksident tragjik i ka marrë jetën një 10-vjeçareje.