EMRI/ Në kërkim për drogë, policia prangos 49-vjeçarin

01/04/2020 - 14:20

Policia ka arrestuar një 49-vjeçar të shpallur në kërkim kombëtar që prej vitit 2017, për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi Inton Veshaj, në banesën e tij në fshatin Ramicë të Vlorës, ku dhe është gjetur dhe sekuestruar një sasi lëndë narkotike canabis sativa.

Ky shtetas është dënuar nga Gjykata e Vlorës me 4 vite e 4 muaj burgim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

NJOFTIMI I POLICISË

Finalizohet operacioni i koduar “Ramica”.

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim kombëtar, i dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë, për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Policia e Vlorës, krahas punës për kontrollin e zbatimit të masave kufizuese për mospërhapjen e COVID-19, vijon punën e pandërprerë, për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërie në fusha të ndryshme dhe si rezultat ka bërë të mundur realizimin e operacionit “Ramica”.

Në kuadër të këtij operacioni, bazuar në informacione të marra në rrugë operative, u bë kapja e shtetasit në kërkim kombëtar Inton Veshaj, 49 vjeç, në banesën e tij, në fshatin Ramicë të Vlorës.

Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë e ka dënuar 49-vjeçarin, me 4 vite e 4 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Ngjarja i përket muajit shkurt të vitit 2017, ku gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi është gjetur një sasi lënde narkotike e llojit cannabis sativa.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person, i ri në moshë i veshur me bluzë sportive ngjyrë gri dhe mban një maskë të zezë.

Një vajzë e re 23-vjeçare ka humbur jetën në një aksident tragjik të ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Vlorë-Fier, pranë vendit të

Ervin Nelaj, kreu i Kadastrës së Beratit, është arrestuar me kërkesë të Prokurorisë së Posaçme, pasi akuzohet për korrupsion.

Një gjykatë në Gjermani dënoi me 7 vjet burg një person për anëtarësim në grupin militant të Shtetit Islamik .

Policia greke ka arrestuar një person në lidhje me vrasjen e shqiptarit Mario Metaj mbrëmjen e djeshme në vendin e njohur si kryqëzimi i

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri mesditën e sotme në Vlorë.

Goditet në Durrës një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Policia ka proceduar penalisht për shkak të moshës 3 persona.

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin "Klienti", i cili ka çuar në prangosjen e dy personave, posedues dhe shpërndarës të lëndës na

Mediat greke raportojnë se ka ndërruar jetë 27-vjeçari shqiptar, Mario Mataj, i cili u plagos pasditen e djeshme me armë zjarri në Patra.