EMRI/ Plagoset me armë zjarri një person

22/11/2019 - 20:04

Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e së premtes. Ngjarja ka ndodhur në Rubik, ndërsa burimet bëjnë të ditur se i plagosuri Alfred Leka është nisur drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

Bluzat e bardha të spitalit të Rrëshenit thonë se gjendja e tij shëndetësore nuk paraqitet e mirë. Ende nuk dihen shkaqet dhe motivet e kësaj ngjarje, ndërsa policia po punon për të zbuluar shkaqet e krimit.

Sipas të dhënave më të fundit, persona të paidentifikuar kanë ndaluar shtetasin Alfred Leka dhe pasi e kanë rrahur, e kanë qëlluar me dy plumba, një në shpatull dhe tjetrin në këmbë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një automjet ka përfunduar i përmbysur në kanal përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, në afërsi të Maminasit.

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në Verona të Italisë, ku janë përplasur dy kamionë.

Më shumë se 10 persona janë shoqëruar nga policia për të zbardhur ngjarjen e ndodhur një natë më parë, ku mbeti i vrarë 23-vjecari Andi Z

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Lushnjes. 52-vjeçari Enver Boriçi është qëlluar për vdekje.

Pronari i një lokali në Lushnjë është gjetur i vrarë me një plumb në kokë mëngjesin e sotëm.

Një aksident ka ndodhur në Gjirokastër ku një automjet tip Benz ka dale nga rruga dhe është përplasur në një pemë. Përplasja ishte shumë

Një person ka humbur jetën pak minuta më parë, si pasojë e plagosjes nga të shtënat me armë në fshatin Përparim të Peqinit.

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë pasditen e sotme në Peqin. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Përparim.

Detaje të reja të reja kanë dalë nga helmimi i çiftit nga Librazhdi.

Policia e Shtetit ka shoqëruar në Komisariatin e Librazhdit familjarë të çiftit Hajdari që u vetëhelmuan në fshatin Xhyrë.