Emri/ Pranga shqiptarit, u kap me 6.2 kg drogë në qese plehrash

19/01/2018 - 18:25

   Një shqiptar dhe një nigerian janë arrestuar në Itali në kuadër të një operacioni anti-drogë në Livorno.

Në pranga ka përfunduar shqiptari Vlash Isufaj, 37 vjeç dhe nigeriani Lucky Okonoboh, 33 vjeç, pasi u kapën duke transportuar lëndë narkotike të fshehur në qeset e zeza që përdoren për plehra.

Shqiptari është ndjekur nga karabinierët, teksa ai zbret nga makina dhe futet në një apartament ku jetonte nigeriani.

Policia ka ndërhyrë duke arrestuar në flagrancë dy trafikantët dhe sekuestroi 6.2 kg marijuanë të fshehur në qeset e zeza, njoftojnë mediat italiane.

Në kuadër të këtij operacioni, në 15 janar të këtij muaji, policia italiane arrestoi edhe dy shqiptarët e tjerë Mariglen Sheraj dhe Andi Hoxhaj të cilët janë pjesë e së njëjtës bandë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një grabitje me armë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në banesën e dy të moshuarve në qytetin e Korçës.

Mbrëmjen e kësaj të hëne janë sekuestruar 55 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar.

Marsida Qatja e ftuar në “Open” ka rrëfyer edhe njëherë gjithë ngjarjen e ndodhur në Kavajë disa ditë më parë, ku humbi jetën 41-vjeçari

Një aksident tragjik u ka marrë jetën dy adoleshentëve në SHBA, ndërsa një i tretë ka mbetur i plagosur.

Ditën e djeshme. dy shqiptarë ranë në prangat e policisë italiane, nën akuzën e trafikimit të drogës.

Një qytetin e Durrësit është zbuluar gjatë ditës së sotme një arsenal predhash.

Një shqiptar u arrestua nga policia e Piacenza në orët e vona të kësaj të shtune, para një lokali.

Policia e Tiranës ka arrestuar një 50-vjeçar, i cili kishte përshtatuar lokalin e tij për përdorim dhe shpërndarje kokainë dhe për prosti

Policia e Paraguajt ka arrestuar Elton Radovanin, djalin e ish-prefektit të Shkodrës Paulin Radovani, i cili akuzohet si i përfshirë në n

Gjendet e vdekur një grua në Sarandë.