EMRI/ Shqiptari thyen këmbën, u kap "mat" nga policia me drogë (FOTO)

Postuar: 11/12/2017 - 22:09

  Policia italiane në Vicenza ka arrestuar një shqiptar dhe 2 tunizianë, në kuadër të një operacioni antidrogë.

Policia kreu kontroll në një banesë të marrë me qira në katin e dytë të një pallati, ku gjeti duke përgatitur hashashin shqiptarin bashkë me 2 tunizianë, raportojnë mediet italiane.

Sapo ka parë policinë, shqiptari Gjergji Kokoshari 38 vjeç është hedhur nga dritarja ne tentativë për t’u larguar, por ka thyer këmbën.

Policia ka arritur t’i vendosë prangat atij dhe dy bashkëpunëtorëve. Policia sekuestroi 3.3 kilogram marijuanë, e cila kap një vlerë prej 20 mijë eurosh në treg si dhe 17 gram hashash. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia e Prizrenit, përmes një raporti policor ka njoftuar se sot në orën 17:30 ka pranuar një informatë për një person të vdekur.

   Një 59-vjeçar i ka dhënë fund jetës mbrëmjen e sotme, duke u vetëvrarë.

   Dhimbja ka pllakosur familjen dhe të afërmit e Agim Bucit, i cili gjeti vdekjen mbrëmjen e së mërkurës teksa ndodhej në dyqanin e vogë

   Policia e Kukësit ndalon 75-vjeçarin, i cili dyshohet si autori i vrasjes së bashkëshortes së tij, ngjarje e ndodhur më datën 04.04.20

   Një i ri i ka dhënë fund jetës ditën e djeshme pasi u hodh nga pallati në rrugën “Xhanfize Keko’ në Tiranë.

   Dy 37-vjeçarë nga Durrësi janë vënë nën ndjekje penale pas dy problematikave në lidhje me prindërit.

   Një ngjarje e rëndë është parandaluar nga policia në fshatin Gurrë Klos të Matit.

   Dy vajza të reja kanë tentuar t'i japin fund jetës duke pirë ilaçe, njëra në Tiranë e tjetra në Lezhë.

   Instituti i Statistikave raportoi sot se, në tremujorin e parë 2018, janë evidentuar gjithsej 7.909 vepra penale, duke shënuar një rri

Kishte falsifikuar një pasaportë duke vendosur foton e tij në emër të dikujt tjetër dhe më pas ka tentuar të kalojë përmes portit të Durr