EMRI/ Zhduket prej një jave i moshuari shqiptar në Itali (FOTO)

16/07/2019 - 17:48

Mediat italiane kanë publikuar foton e një të moshuari shqiptar që rezulton i zhdukur. Policia e shtetit fqinj, në prefekturën e Monta d’Alba ka nevojë për ndihmën e të gjithë njerëzve që janë ndeshur me 74-vjeçarin shqiptar të identifikuar si Bajram Balla.

Mediat e huaja shkruajnë se shqiptari vuan nga Alzhaimer dhe është zhdukur para një jave, ndërkohë që familjarët po e kërkojnë gjithandej.

Balla nuk flet italisht. Në momentin që është larguar për herë të fundit nga shtëpia, i moshuari mbante të veshur pantallona blu, një këmishë të bardhë vija të kaltra, xhaketë dhe kapele.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 16-vjeçar shqiptar ka humbur pa gjurmë nga shtëpia e tij ne Angli.

Një 30-vjeçar ka rënë në kontakt me rrymën elektrike në Tiranë teksa po rregullonte rrjetin e internetit në një shtyllë tensioni.  Sipas

Është zbardhur ngjarja e ndodhur ditën e sotme në në rrugën “Myslym Shyri”, në Tiranë, ku për pasojë mbeti i plagosur rëndë 26-vjeçar, i

Karabinierët në Piemonte, gjatë kontrolleve të tyre të shpeshta kanë mundur të ndalojnë 2 shqiptarë, të cilët ishin dënuar për trafik dro

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 60-vjeçar pasi ka plagosur me mjet prerës një person.

Një 30-vjeçar është qëlluar me armë zjarri në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:30 në rrugën “Myslym Shyri”.

Dy shqiptar të rinj, 27 dhe 29 vjeç, kanë rënë në prangat e Policisë së Greqisë, pasi janë kapur duke ruajtur një parcelë me bimë kanabis

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur një ditë më parë në Durrës, në rrugën Durrës-Spitallë.

Një tjetër aksident gjatë punës ka ndodhur në fshtin Trojas, Belsh.

Një 34-vjeçar, banues në Rusi është arrestuar në flagrancë nga Policia e Durrësit teksa tentonte të kalonte kufirin me dokumenta të falsi