Ervis Shite arrestohet për vjedhje në Itali

18/10/2014 - 20:27

DURRËS, 18 tetor 2014 -  Ervis Shite, 31 vjec në mars të viti 2013 u arrestua nga karabinierët e qytetit të Rozetos në Rajonin e Abruzos, sepse iu kap një peshore precizioni dhe 30 gram kokainë. Pasi doli nga Burgu i Termes,  me arrest shtëpie, Ervisi ndërroi “zanat”. Ai iu bashkua nja bande hajdutësh duke u zhvendosur nga Rozeto në qytetin e Xhuljanovës (Giuglianova) rreth 10 km larg.

Karabinierët e arrestuan përsëri Ervisin rreth orës 9 të natës së të premtes, pasi vjedhja e rradhës e një shtëpie në qytezën e  Shernes (Scerne) i dështoi për shkak të alarmit, që dhanë fqinjët. Dy bashkëpunëtorët e Ervisit arritën t’ia mbathnin, ndërsa Ervisi u arrestua në makinën e vet një Peugeot 206. Karabinierët në banesën e Ervisit sekuestruan me cilësinë e mallrave të vjedhura një TV Fujitsu 50 polësh, një  IPAD Apple, 2 lap-topë si edhe  një orë dore të shtrenjtë të markës Lorenz.

/gj.th. agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vijon kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve

Sonte ne mbrëmje, Drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det, në zonën e Porto Romanos, në Durrës, ndërsa nuk dihet ende sa persona ka brenda.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Në video shihet teksa një grup djemsh goditen me karrige, tavolina dhe sh

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se ishte i shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Policia ka proceduar penalisht adminitratorin e një televizioni pasi ushtronte aktivitetin e paligjshëm të piraterisë duke fshehur të ard

Zbulohet e arrestohet në flagrancë hajduti i biçikletave në Durrës, që bëri kërdinë gjatë 4 muajve të fundit në qytet.

Një 31-vjeçar nga Durrësi ka rënë në prangat e policisë së Beratit ndërsa një 36-vjeçar është shpallur në kërkim.

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Madrid, pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet holandeze për përfshirje në një rrjet n

Operacioni nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan dhe Forcat Speciale RENEA kanë finalizuar operacionin "Shënkoll" për goditjen e vepri