Falsifikonin dokumente, lihen në burg 3 prej të arrestuarve

Postuar: 12/03/2018 - 18:18

   Gjykata e Fierit ka dhënë këtë të hënë masën e sigurisë për 3 nga 8 të arrestuarit si pjesë e një grupi kriminal, që falsifikonin dokumente.

Gjykata vendosi që të lerë në burg Jetnor Hoxhajn, 41 vjeç, Eris Koliçi, 28 vjeç dhe Artan Haxhiu, 48 vjeç. Masa për të arrestuarit e tjerë do të jepet të martën.

Policia njoftoi të shtunën shkatërrimin e këtij grupi kriminal të përbërë nga 16 anëtarë, i shtrirë në disa qytete, që merrej me falsifikim dokumentesh dhe favorizim të emigracionit të paligjshëm.

Në total u arrestuan 8 persona, 2 të tjerë u shpallën në kërkim, ndërsa 6 anëtarë të dyshuar të grupit po hetohen në gjendje të lirë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Emri i Safet Bajrit, i konsideruar kreu i një prej bandave më të rrezikshme kriminale të Shkodrës, është shfaqur sërish të shtunën në med

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 37-vjeçar një ditë më parë.

Zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari ka zbuluar detaje për operacionin "Oaz", ku u arrestuan 11 persona si pjesë e një bande

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi rezulton se ishte në kërkim prej disa vitesh.

Po rregullonte mbulesën e kamionit, por në një moment është rrëzuar dhe si pasojë ka përfunduar në spital.

Seksioni për narkotikët ka nisur procedimin penal për tre të rinj të moshës 23 – 25 vjeç në Durrës, nën akuzën e “Prodhimit dhe shitjes s

Shtohen rastet e të moshuarve nga Durrësi që tentojnë t’i japin fund jetës.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër, ku ka ndërruar jetë një prej shoferëve të autoambulancave në spitalin ‘Omer Nishani’.

Një vajzë 23-vjeçare në Durrës, që kujdesej për një fëmijë të vogël, është përballur me një incident, pasi fëmija në fjalë i ka rënë në p

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi dje në Gjirokastër, ku një punonjës ra nga një lartësi, dhe për pasojë u plagos rëndë, është arrestuar ix