Favorizuan biznesin, arrestohen dy elektricistë nga Lezha

Postuar: 17/07/2017 - 14:06

Njësia Task Forcë e OSHEE-së Shkodër, pas verifikimeve në terren, ka denoncuar në prokurori dy elektricistët Gjelosh D. dhe Ndoc SH., që të dy nga Lezha, për shkelje të ligjit duke abuzuar me detyrën.

Ata akuzohen se kanë toleruar subjektet që kishin cenuar matësin e energjisë elektrike.

Të dy këta elektricistë janë shoqëruar në Polici, ku po kryhen tashmë hetimet paraprake, nga ku mësohet se kanë plotësuar procesverbale të rreme në favor të bizneseve private.

Sakaq, aksioni ndaj debitorëve vijon, tashmë duke u përqendruar gjatë orëve të natës, bën me dije OSHEE.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Pak orë pas tragjedisë së rëndë që tronditi Durrësin e mbarë opinionin publik, kur tre fëmijë të vegjël 3-vjeç u asfiksuan nga zjarri

   Dy shqiptarë kanë mbetur të plagosur mëngjesin e ditës së sotme në qytetin francez universitar Poitiers.

   Një tjetër operacion i përbashkët antidrogë është finalizuar me sukses në det e tokë.

   Pas tentativës për të prerë damarët, një 30-vjeçare ka përfunduar në urgjencën e spitalit të Durrësit, por fatmirësisht ndodhet jashtë

Mediat greke kanë publikuar detaje të tjera, duke zbardhur ngjarjen e rëndë që tronditi një ditë më parë Selanikun dje.

Fadil Kasemi i arrestuar prej 19 ditësh për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij, Fildes Hafizi i kërkoi Gjykatës së Apelit që të lirohet.

Një aksident tragjik ka ndodhur në Chivasso të Italisë, ku ka mbetur i vdekur një 28-vjeçar shqiptar.

Mediet greke kanë publikuar detaje nga dosja hetimore e autoriteteve për bandën e shqiptarëve që vidhte qytetarët në stacionet e metrosë,

“Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për të fshirë zonën nga policat në vendin ku më vdiq djali”.

Juljan Rustami, i cili u arrestua dy ditë më parë pasi akuzohet se ka përdhunuar ish-të fejuarën e tij teksa kjo e fundit kishte shkuar t