Femrat zihen në rrugë, e padit se i theu syzet “Versaçe”

21/04/2015 - 17:13

21 prill 2015 -  Policia e Lushnjës mori një denoncim nga shtetasja 54-vjeçare L.H., e cila akuzoi një vajzë 23 vjeçe se e kishte qëlluar dhe thyer syzet e diellit. Denoncimi u bë të hënën për të renë me inicialet S.D, nga gruaja nga Tirana. Dy femrat janë hasur në vendin e njohur si “Rotondo e Çermës”. Ato kanë nisur të grindjes mes tyre për motive të dobëta dhe e reja e ka goditur 54-vjeçaren disa herë. Kjo e fundit ka deklaruar në polici se jo vetëm është lënduar, por dhe i janë thyer syzet e diellit të markës “Versaçe“, për të cilat kallëzuesja pretendon se i ka blerë 280 euro. 

 

Agjencia e lajmeve “Dyrrah”

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aksidenti i rëndë që ndodhi mesnatën e së dielës në Petritoli, Itali, ku humbi jetën një 10-vjeçar shqiptar ka tronditur komunitetin e zo

Mbrëmjen e sotme, rreth orës 19:30, në Sukth, Durrës, një mjet me drejtuese shtetasen L.H., është përplasur me një mjet tip "Volkswagen",

Policia e Sarandës ka shpallur në kërkim 24-vjeçarin Kosta Kaca.

Është ndarë nga jeta ditën e sotme 57-vjeçarja Adelina Rizvani, mami në maternitetin e Sarandës.

Në kohën kur drejtësia ende nuk e ka thënë fjalën e saj për Bledar Jambellin që akuzohet si urdhërues i vrasjes së Artan Cukut, familjarë

Vijon puna për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Forca e posaçme "Shigjetat" kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Një person në Lushnjë është arrestuar në flagrancë dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi nën kërcënimin e një mjeti prerës i kanë

Një 60-vjeçar nga Saranda është kapur në pikën kufitare të Kakavijës nga inspektori i ISHSH-së Gjirokastër, teksa kërkonte të kalonte në

Arrestohen në flagrancë në Durrës 2 drejtues mjetesh, njëri prej të cilëve i dehur, ndërsa tjetri pa leje drejtimi.