Festoi në dasmën e së bijës, vdes në aksident shqiptari në Itali

13/10/2019 - 18:59

Kthimi në shtëpi është kthyer në tragjedi për një familje shqiptare në Itali.

Aksidenti fatal ka ndodhur në komunën e Gioia Tauros, në rajonin e Reggio di Calabrias, ku dy makina (Fiat Punto dhe Volkswagen Golf)  janë përplasur me njëra-tjetrën, dhe një automjet është kthyer përmbys.

Njëri prej drejtuesve të makinës, një 65-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, ndërsa gruaja, e bija dhe shoferi i makinës tjetër kanë shpëtuar.

Mësohet se familja e shqiptarit po kthehej nga një dasmë, pasi viktima martoi të bijën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det, në zonën e Porto Romanos, në Durrës, ndërsa nuk dihet ende sa persona ka brenda.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Në video shihet teksa një grup djemsh goditen me karrige, tavolina dhe sh

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se ishte i shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Policia ka proceduar penalisht adminitratorin e një televizioni pasi ushtronte aktivitetin e paligjshëm të piraterisë duke fshehur të ard

Zbulohet e arrestohet në flagrancë hajduti i biçikletave në Durrës, që bëri kërdinë gjatë 4 muajve të fundit në qytet.

Një 31-vjeçar nga Durrësi ka rënë në prangat e policisë së Beratit ndërsa një 36-vjeçar është shpallur në kërkim.

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Madrid, pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet holandeze për përfshirje në një rrjet n

Operacioni nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan dhe Forcat Speciale RENEA kanë finalizuar operacionin "Shënkoll" për goditjen e vepri

Vijon operacion për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufi

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, ku