Fitonin 4 mijë euro në ditë, fundosen 5 trafikantët shqiptarë

14/03/2019 - 17:12

Pesë shqiptarë janë arrestuar sot në Rimini të Italisë për akuzën "Mbajtje dhe shitje e lëndëve narkotike". Sipas mediave fqinje, të arrestuarit janë të moshave nga 18-28 vjeç.

Ata në bashkëpunim me njëri-tjetrin shisnin kokainë në doza të vogla në stacionet e autobusëve duke siguruar një xhiro prej 4 mijë eurosh brenda një dite.

Pas arrestimit, autoritetet vijuan kontrollet në rezidencën e tyre, ndërsa gjetën mjete të tjera që i përdorte grupi si telefona, thika dhe një sasi të konsiderueshme parash, vlera e të cilave nuk është bërë publike nga autoritetet italiane.

Nga të dhënat e siguruara është vërtetuar se shqiptarët, paratë e drogës që i fitonin në Itali i sillnin më pas për t’i investuar në Shqipëri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak ditë pas ngjarjes që tronditi Tiranën, Policia e Shtetit ka arritur të zbardhë vrasjen e Jurgen Kurtit, duke vënë në pranga 3 persona

Ka dështuar sërish gjyqi për 4 të pandehurit për vrasjen e Marvi Mihalit pasi avokatët e të pandehurve u ofenduan nga fjalët e babait të

Indiani Hiteshkumar Patel ka dalë përballë trupës gjykuese të Gjykatës së Tiranës, pak ditë pas arrestimit.

Prokuroria për Krime të Rënda ka përcjellë për gjykim në Gjykatën e Shkallës së Parë për Krime të Rënda për të gjykuar çështjen penale me

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka dhënë masën “arrest me burg” në mungesë për dy djemtë e ish-prefektit, Paulin Radovani, ndërsa k

Katër personat e përfshirë në vrasjen e Jurgen Kurtit janë miq me njëri-tjetrin.

Zbardhet ngjarja e ndodhur më datë 18 mars 2019, në rrugën “Zef Jubani”, ku u vra me armë zjarri 26 vjeçari Jurgen Kurti.

Policia vendore e Shkodrës ka marrë në pyetje tre shtetasit e ndaluar një ditë më parë të dyshuar si bashkëpunëtorët kryesorë në vrasjen

Dështon sërish seanca gjyqësore ndaj Kelment Balilit, të konsideruarit nga mediat greke si 'Escobari i Balllkanit'.