FOTO/ Ambulanca përplaset me trajlerin. Plagosen mjeku, pacienti e shoferi

07/12/2019 - 11:56

Një aksident është regjistruar sot në aksin nacional Berat - Ura Vajgurore, në vendin e quajtur “Otllak”, ku  një ambulancë është përplasur me një trajler. Si pasojë 3 persona kanë mbetur të plagosur; shoferi, një mjek dhe një pacient, të cilët janë dërguar me urgjencë në spital.

Aktualisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Ambulanca po hynte në qytet, ndërsa trajleri me targa serbe po hynte në një pulari, ku kishte sjellë mall.

Deri më tani nuk dihen rrethanat se si ka ndodhur aksidenti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 32-vjeçar ka pësuar dëmtime fizike teksa punonte për ndërtimin e rrugës Gusmar-Kuç.

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë.

Në fshatin Vranisht të Himarës, dy vëllezër kanë goditur fizikisht me sende të forta 3 punonjës të policisë, pasi këta të fundit shkuan p

Policia e Shtetit bën të ditur se ka arrestuar dy autorët e dyshuar si vrasësit e Rigers Runajt në Elbasan.

Një pushues 64-vjeçar ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në Durrës, pasi dyshohet se ka pësuar atak kardiak.

Në 24 orët e fundit, efektivët e policisë së Durrësit kanë vënë në pranga dy shtetas të akuzuar për dy vepra të ndryshme penale.

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia e Librazhdit, pasi tentoi të transportonte me makinë lëndë narkotike drejt Maqedonisë së Veriut

Detaje të reja zbardhen nga të shtënat me armë zjarri drejt makinave në parkingun e një hoteli në Tushemisht.

Policia e Durrësit vë në pranga dy adoleshentë, të akuzuar për vjedhje dhe plagosje.