FOTO/ Copëtohet makina, shqiptari i shpëton mrekullisht vdekjes

16/04/2018 - 12:00

Një i ri shqiptar dhe dy miqtë e tij italianë, kanë shpëtuar për mrekulli nga një aksident i frikshëm në autostradën A5 në Torino.

Mediat italiane raportojnë se tre persona, mes tyre një shqiptar, të moshave 22, 24 dhe 25 vjeç ishin duke udhëtuar me makinë, kur në rrethana që ende presin ekspertizën e policisë, makina doli nga rruga.

Pasi bëri rreth 100 metra përfundoi tej rrrugës e copëtuar, ndërkohë që mund të konsiderohet fat i madh që personat brenda mbeten gjallë. U desh ndërhyrja e zjarrfikësve për t’i nxjerrë nga makina e copëtuar.   

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është shtyrë për në datë 30 tetor seanca e radhës ndaj Emiljano Shullazit dhe 4 bashkëpunëtorëve të ti, pas kërkesës së palës mbrojtëse,

Një 54-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia pasi ka goditur me sende të forta djalin e tij.

Nga dosja e Prokurorisë, zbradhet edhe mënyra se si vepronte mafia e tokave në zonën e Lezhës.

Policia e Shtetit ka arrestuar përkohësisht një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Më 3 tetor, tre persona sulmuan një shqiptar në rrugën “Kusterëiesstrasse”, në Bilten GL.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një pikë servisi makinash në Elbasan u përfshi nga flakët ku për pasojë u dogjën disa automjete.

Disa makina janë djegur gjatë natës pasi ka rënë zjarr në një pikë servisi dhe shitjesh automjetesh.

Një e moshuar 74-vjeçare u gjet e vrarë në mënyrë mizore në një apartament në Frauenfeld (TG) të Zvicrës.

Një 34-vjeçar i shpallur në kërkim ka rënë në prangat e policisë, pasi kanosi me armë zjarri një të ri.

Mjeti i administratorit të njësisë Farkë ka rënë pre e një sulmi me lëndë plasëse.