FOTO/ Kush janë dy shqiptarët që u arratisën nga burgu grek

03/06/2019 - 10:43

Media greke zougla.gr ka publikuar fotot e dy prej shqiptarëve të arratisur sot, gjatë orëve të para të mëngjesit në burgjet e Greqisë. 

Endri Bacaj dhe Astrit Hasanaj, janë dy nga shqiptarët e arratisur nga burgu i Petru Rali të Athinës, në fotot e mëposhtme. Njëri nga ata është shtirur si i sëmurë dhe në momentin që policia ka shkuar në qelinë  e tyre, tre nga ata janë përballur me policinë.

Ata i kanë marrë armën njërit prej policëve, kanë zbritur në bodrum ku janë përballur me një police femër, e cila ka qenë jashtë me një makinë dhe kanë arritur t’i rrëmbejnë edhe makinën. Në rrugën ‘Profitiu Danil’ në Athinë, policia është përballur me të arratisurit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy të rinj janë përleshur me njëri-tjetrin me mjete të mprehta dhe të forta pas një konflikti të çastit, e për pasojë ka mbetur i plagosu

Drejtori i Departamentit të parandalimit të Sëmundjeve Infektive në rajonin e Trentos në Itali, informon për një vatër infektimi nisur ng

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, (SPAK) në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale të SHÇBA-së, Tiranë final

Jo vetëm dëshmia e të penduarit të drejtësisë Klevis Alla, por edhe provat shkencore të siguruara nga grupi hetimor e bëjnë Talo Çelën, p

Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht dy persona për mosdeklarim të të hollave në kufi dhe ka sekuestruar 31400 euro.

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Plazhin e Velipojës në Shkodër.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale gjatë informimit për situatën epidemiologjike në vend, tha se vijon të ketë shtrime të rej

Zhaneta Josifi 56 vjeçe dhe e bija Anisa Josifi 30 vjeçe, do të përcillen ditën e sotme në banesën e fundit në Përmet, aty ku prehet dhe

Në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivi