Fshehu drogën te reçipetat e gruas shtatzënë, si u justifikua shqiptari në gjyq

07/12/2019 - 12:03

Një shqiptar 34-vjeçar me iniciale A.V u arrestua së bashku me bashkëshorten e tij, J.V. 28 vjeçe. Çifti u vu në pranga pas një hetimi nga policia në Macerata mbrëmjen e së mërkurës, pasi u kapën me drogë.

Të premten kur u paraqitën para gjykatës për masat e sigurisë, shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i plotë, tha: “Kokaina e gjetur ishte e imja. E kisha blerë për përdorim personal, gruaja ime nuk ka lidhje me këtë gjë. Pasi më kapi paniku i fsheha te reçipetat e saj”.

34-vjeçari në të shkuarën kishte pasur në pronësi një restorant në Sforzacosta. “Nuk jam shpërndarës. Drogën e kisha blerë pak më parë”, shtoi ai më tej.

Ndërkohë sipas mediave, çifti u kap pas operacionit të së mërkurës në banesën e tyre në një pallat në Macerata. 34-vjeçari u ndalua në momentin që doli nga pallati. Pas kësaj ai i bërtiti gruas, e cila sipas policisë e fshehu drogën në reçipeta. Pas kontrolleve ata u arrestuan.

Mësohet se 28-vjeçarja është 7-muajshe shtatzënë. Ndërkohë, gjykata la në burg burrin, ndërsa në arrest shtëpie gruan. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy vajza kanë mbetur të plagosura gjatë një aksidenti rrugor në rrugën e Rinasit.

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Peqin, ku dy motora janë përplasur "kokë më kokë" me njëri-tjetrin.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Memaliaj.

Policia e Tiranës ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë, pronarin e një restoranti dasmash, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në kun

Një 30-vjeçar shqiptar ndërroi jetë pasi ra nga kati i dytë i një ndërtese në Santhià (Vercelli, Itali), ku ai ishte futur së bashku me n

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së pronës, nga strukturat e Ko

Policia ka arrestuar 28-vjeçarin Majkëll Mara nga Korça, i cili shfrytëzonte për prostitucion dhe shpërndarje lëndësh narkotike, të paktë

Një i ri nga Durrësi ka aksidentuar me mjetin e tij “Fiat Punto” një këmbësore dhe është larguar menjëherë nga vendi i aksidentit duke mo

Një konflikt për motive të dobëta është regjistruar në një pikë karburanti në Durrës, në lagjen nr. 17/1.