Gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën, policit i bie të fikët (FOTO)

19/06/2019 - 10:52

Tensionet e forta ka patur sot në KZAZ-të e Bashkisë së Kamzës që ka vendosur të zbatojë dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të anuluar 30 qershorin si datën e zgjedhjeve lokale.

Qytetarët kanë tentuar të hapin me forcë derën kryesore të godinës, ku ndodhen materialet zgjedhore, çka ka sjellë Forcat Speciale në vendngjarje, që sipas protestuesve kanë përdorur gaz lotsjellës për t’i shpërndarë.

Për pasojë një polic bashkiak ka humbur ndjenjat për shkak të përdorimit të gazit lotsjellës dhe kanë qenë qytetarët ata që i kanë dhënë ndihmën e parë dhe më pas është transportuar për në spital.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një fëmijë 8-vjeçar ka ndërruar jetë sot në vendin e quajtur “Fusha e Sportit” në qytetin e Krumës.

Policia e kryeqytetit, me urdhër të Prokurorisë ka bllokuar një shumë të madhe parash në llogarinë e një biznesmeni të njohur në Tiranë.

Policia ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike.

Një 60-vjeçar është arrestuar nga policia e Memaliajt, pasi në afërsi të stanit të tij, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Vasjar, u gje

Teksa dje autoritetet italiane shkatërruan një grup italo-shqiptar që merrej me trafikun e lëndëve narkotike, sot mediat italiane kanë nx

Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe narkotikëve.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e kësaj të mërkure në Itali teksa një shqiptar me nënshtetësi italiane ka humbur jetën në një ak

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore  të Policisë Durrës, në bashkëpunim me shërbimet e Policis

Policia e Durrësit bën me dije se është ndaluar një 21-vjeçare e cili ka thyer masën e sigurisë "arrest në shtëpi".