Gjenden 3 mina me telekomandë, si i zbuloi policia 2 të rinjtë dhe shoqen e tyre (VIDEO)

14/07/2017 - 10:17

Tre mina me telekomandë dhe 6 aparate celularë të markave të ndryshme janë sekuestruar në Elbasan gjatë finalizimit të operacionit policor të koduar “Specialisti”. Policia ka arrestuar tre shtetas ndërsa ka proceduar në gjendje të lirë një 42-vjeçare.

Në pranga kanë përfunduar Maksim Hekurani 26 vjeç, Nikolla Roxhe 21 vjeç, të dy banues në Vlorë si dhe Flamur Fejza, 38 vjeç banues në Elbasan. Ky i fundit ndodhet i arrrestuar në DVP Tiranë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Gjithashtu ka nisur procedimi penal në gjëndje të lirë ndaj shtetases A.K. 42 vjeçe  banuese në Tiranë.

Policia e Elbasanit sqaron se “rreth orës 15:30 të ditës së djeshme në bashkepunim me oficerët e Forcës së Posaçme Operacionale të Drejtorisë së Policisë  Shtetit kanë ushtruar kontroll në ambientet e servisit të marrë me qera nga shtetasi Maksim Hekurani, banues në qytetin e Vlorës”.

Gjatë kontrollit të ushtruar në këto ambiente, u gjetën 3 copë mina shpërthimi në distancë (mina me telekomandë), të pajisura me aparat telefoni celular me bateri, fije përcjellëse dhe magnet.

Grupi hetimor sekuestroi në cilësinë e provës materiale tre copë mina shpërthimi në distancë (mina me telekomandë) dhe 6 aparate aparate celularë të markave të ndryshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Arrestohet një 29-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, për disa vepra penale.

Shkolla “Selman Daci” në fshatin Bubq po shembet pasi u dëmtua nga lëkundjet e tërmetit të 26 nëntorit.

Një 35-vjeçar i shpallur në kërkim nga drejtësia italiane ka përfunduar në prangat e policisë së Vlorës.

Policia e Fierit ka finalizuar operacionin e koduar “Rrjeta” duke arrestuar një 56-vjeçar të shpallur në kërkim nga autoritetet e Kosovës

Shtetasit Luan Beshaj, 72 vjeç, policia e Vlorës i ka vendosur në sekuestro preventive disa pasuri që kapin vlerën rreth 500 000 euro, që

163,000 litra naftë kontrabandë janë bllokuar në portin e Ravennas në Itali e cila vinte nga Shqipëria.

Ka ndëruar jetë  në spitalin e Shkodrës 63-vjeçarja Marije Leka, e cila mbeti e plagosur mbrëmjen e sotme në aksidentin e rëndë që ndodhi

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër.

Ka shkuar në 7 numri i të arrestuarve për atentatin e ndodhur më 10 maj 2019 në zonën Lungomares, në Vlorë ndaj Inez Hajrullës.

Policia e Beratit ka arrestuar tre punonjës të IKMT-së për shpërdorim detyre.