Gjenden armë, drogë dhe thika, arrestohen dy persona

11/09/2019 - 16:55

Policia e Shtetit ka arrestuar dy persona dhe ka sekuestruar një armë zjarri pistoletë, armë të ftohta si dhe një sasi lënde narkotike e llojit kanabis.

Nga burimet zyrtare mësohet se në pranga kanë përfunduar shtetasit E. D., 33 vjeç dhe  E. B., 25 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Njoftimi i policisë:

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 6 operacioni policor i koduar “Aleati 2” Në pranga dy shtetas. Sekuestrohet një armë zjarri pistoletë, një armë e ftohtë thikë dhe një sasi lënde e dyshuar kanabis. Komisariati i Policisë Nr. 6 në sajë të informacioneve të marra në rrugë operative dhe falë një pune të mirëorganizuar hetimore finalizoi me sukses operacionin policor të koduar “Aleati 2”, në kuadër të të cilit, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

– E. D., 33 vjeç, banues në Yrshek, Tiranë;

– E. B., 25 vjeç, banues në Yrshek, Tiranë;

Për shtetasit e lartpërmendur shërbimet e policisë të komisariatit Nr.6 dispononin informacion se lëviznin me sende të kundërligjshme me vete.  Menjëherë nga shërbimet e policisë është organizuar operacioni policor “Aleati 2” për kapjen e tyre në flagrancë. Pasi shërbimet e policisë i kanë konstatuar këta dy shtetas në një lokal në zonën e Yrshekut, u kanë ushtruar kontroll fizik. Gjatë kontrollit fizik shtetasit E. D., iu gjet një armë zjarri pistoletë me krehër me fishekë, ndërsa shtetasit E. B., iu gjet një armë e ftohtë thikë dhe një sasi lënde e dyshuar kanabis.

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale: një armë zjarri pistoletë me krehër me fishekë, një armë e ftohtë thikë dhe një sasi lënde e dyshuar kanabis. Materialet proceduarale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “ Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” në ngarkim të shtetasit E. D. dhe për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta” e “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” në ngarkim të shtetasit E. B.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane e Como-s, pasditen e djeshme.

Denis Matoshi ose Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kartelin shqiptar më

Një aksident ku janë përfshirë një motor dhe një makinë ka ndodhur rreth orës 16:50, në rrugën e vjetër Plepa-Ndroq, konkretisht në Pjezë

Një 54-vjeçar u arrestu në Krujë, pasi akuzohet se ngacmoi seksuaisht vajzën e tij të mitur dhe ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes.

Një person i shpallur në kërkim pasi ishte dënuar me burg nga Gjykata e Shkallës së Parë Durrës është ndaluar nga blutë e qytetit bregdet

Detaje të reja tronditëse zbardhen për vrasjen me thikë në zemër të 34-vjeçarit Idajet Dulla në Durrës pasditen e sotme.

Policia e Durrësit ka identifikuar autorin e vrasjes së 34-vjeçarit Idajet Dulla.

Një tjetër ngjarje e rëndë kriminale sapo ka ndodhur në Durrës. Raportohet se shtetasi Idajet Dulla është vrarë me thikë në zonën e Plepa

Një 29-vjeçar në Durrës ka përfunduar në prangat e policisëpasi dy ditë më parë ka aksidentuar një këmbësor.

Policia Kufitare e Morinës ka evidentuar dhe goditur një rast të tentativës për të hyrë në teritorin shqiptar me armë zjarri me vete.