Gjendet trupi i shqiptarit në Greqi, ishte zhdukur para 7 muajsh

12/11/2019 - 14:43

Gjendet trupi i pajetë i dekompozuar i një shqiptari në fshatin Kato Korakiana të Korfuzit në Greqi.

Sipas mediave vendase, pranë trupit të pajetë u gjet një pasaportë e një shtetasi shqiptar, që besohet se i përket viktimës. Policia greke thotë se shqiptari është raportuar i zhdukur që prej prillit 2019, por emri nuk bëhet me dije.

Trupi i pajetë u gjet i groposur. Kanë qenë qytetarët ata të cilët njoftuan policinë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është zbuluar identiteti i personit që u mor peng ditën e sotme në rrugën "London", në Kamzë.

Një operacion antidrogë ka çuar në pranga 7 persona, ndërsa është sekuestruar 60 kg kanabis në formë çokollate.

Një shqiptar nga Malisheva e Kosovës është vrarë në Bergamo dhe më pas është hedhur në kanal për të zhdukur gjurmët, por ngjarja është zb

Një banesë në fshatin Sanxhak të Kurbinit është përfshirë nga flakët. 

Një 50-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohej se ishte pjesë i një organizate kriminale ndërkombëtare.

Një person dyshohet se është marrë peng në Kamëz gjatë një konflikti të çastit mes disa personave.

Policia e Vlorës ka ndaluar një grup relativisht të madh refugjatësh.

Qazim Marku, 23 vjeç dhe Eugert Merizaj, 28 vjeç, janë shpallur në kërkim nga policia britanike për vrasjen e një ish-snajperisti kurd, t

Në orën 23:30 të mbrëmjes së djeshme disa persona të maskuar kanë hyrë me forcë në banesën e shtetasit F.G në fshatin Marinaj të Librazhd

Prokuroria shqiptare i kthen pronarit jahtin e mbetur në ujërat shqiptare pas zhdukjes së kapitenit turk Sezgin Yavuz, në fund të verës n