Gjermani, arrestohet shqiptari me kokainë në makinë

15/02/2020 - 20:58

Një shqiptar është arrestuar në Gjermani ditën e sotme, pasi në makinë iu gjet një sasi e konsiderueshme kokaine.

Sipas medieve gjermane, shqiptari i arrestuar është 45 vjeç, ndërsa identeti nuk është bërë publik. Ai udhëtonte me një makinë me targa gjermane dhe i tha policisë së kishte mbërritur në shtetin gjerman si turist nga Italia.

Gjatë pyetjeve të policëve, shqiptari shfaqi shenja nervozizmi. Gjatë kontrollit të makinës, u gjet 8.5 kilogramë kokainë e fshehur në kutinë e levës së marsheve dhe tek timoni. Pas sekuestrimit të lëndës narkotike, shqiptari u arrestua në kushtet e flagrancës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy persona kanë rënë në pranga, ndërsa një tjetër është vënë nën hetim për shkak se akuzohen për kontrabandë me mallra të ndryshëm.

Bie në prangat e Policisë një 48-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar për trafik narkotikësh.

Bien në prangat e Policisë 6 shtetas, njëri prej të cilëve ishin shpallur në kërkim.

OKB po heton qeverinë shqiptare për arrestimet dhe ekstradime të dyshuara të paligjshme ndaj shtetasve turq Çelik e Simsek.

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë pasi kundrejt përfitimit, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufijve, transportonin shtetas nga

Shënohet një tjetër viktimë nga Covid-19 në vendin tonë duke e çuar në 33 numrin në total.

Një person u gjet i pajetë në banesën e tij, në lagjen nr. 4 të qytetit të Sarandës.

Vijon operacioni kundër krimeve mjedisore, zaptimit të pronës publike në plazhe, ndotjes së mjedisit dhe ndërtimeve pa leje.

Policia e Fierit ka dalë në një informacion paraprak lidhur mbi aksidentin e ndodhur në autostradën Fier-Lushnjë, ku si pasojë e daljes s

Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një të mituri 8-vjeçar është regjistruar pasditen e sotme, rreth orës 16.05, në fshatin Jubë, n