Gjykata e Apelit në Durrës lë në burg Florenc Çapjan (VIDEO)

02/07/2019 - 17:45

Gjykata e Apelit në Durrës ka lënë në burg Florenc Çapjan, arrestuar pak ditë më parë gjatë një operacioni policor në Elbasan. Në seancën e zhvilluar sot për masën e sigurisë të Florenc Çapjes, relatori i çështjes, Tritan Hamitaj ka vendosur të lërë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së parë në Elbasan, atë të arrestit me burg.

Ndaj Çapjas rëndon akuza për veprën penale "Vrasja në rrethana të tjera cilësuese, kryer në bashkëpunim" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" parashikuar nga nenet 79/b, 25 dhe 278/2 Kodit Penal, materiale që ju dërguan Prokurorisë së Përgjithshme për ndjekje të mëtejshme.

Florenc Çapja nuk ishte i pranishëm gjatë seancës së sotme gjyqësore, duke zgjedhur të përfaqësohet nga avokati i tij mbrojtës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është zbuluar identiteti i të riut që humbi jetën gjatë pasdites në qytetin e Përrenjasit, ndërsa u përplas nga një makinë.

Një 34-vjeçar është mbytur në bregdetin e Shëngjinit, pasditen e sotme. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 17:00.

Një 58-vjeçar është arrestuar në Fier, pasi tentoi të korruptonte punonjësin e Policisë së Rendit, me qëllim përshpejtimin e procedurave

Shtatë persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës për vepra penale të ndryshme. Njëri ndër ta është një 61-vjeçar me iniciale D.D.

Evidentohet dhe goditet një rast i kultivimit të bimëve narkotike, ndërsa në pranga ka përfunduar autori i dyshuar.

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyr

Autoritetet italiane kanë shkatërruar një organizatë italo-shqiptare që merrej me shpërndarjen e kokainës në Pistoia dhe Prato, duke arre

Policia e Kolonjës finalizon operacionin anti-kanabis “Radovicka”, duke arrestuar një person.

Gjendet i mbytur një person në akuariumin  e portit të Durrësit.