Gjykata italiane urdhër-arrestin e dhjetë për Arlind Stambollxhiun

17/04/2015 - 09:40

17 prill 2015 - Policia italiane nëpërmjet Operacionit antidrogë të quajtur “Jackson Five”, neutralizoi një organizatë kriminale të specializuar në trafikun e drogave kryesisht kokainës. Organizata vepronte në zonën e Latinës dhe Cisternës afër Romës. Operacioni goditi 21 persona, 8 prej të cilëve përfunduan në burg dhe të tjerët në arrest shtëpie. Vetëm Arlind Stambollxhiu, 33 vjeç i quajtur Lindi, mundi t’u shpëtojë prangave. Mbi të rëndojnë 10 urdhra arresti për trafik droge.

Interpol Roma është i sigurt që Arlindi fshihet në Shqipëri. Në bashkëpunim me policinë shqiptare italianët shpresojnë ta arrestojnë brenda pak ditësh.

/Gj. Th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E dëmtuar rëndë që nga tërmeti i 26 nëntorit, godina e Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor, ish-drejtoria e Shëndetit Publik në Durrë

Dy të rinj janë përleshur me njëri-tjetrin me mjete të mprehta dhe të forta pas një konflikti të çastit, e për pasojë ka mbetur i plagosu

Drejtori i Departamentit të parandalimit të Sëmundjeve Infektive në rajonin e Trentos në Itali, informon për një vatër infektimi nisur ng

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, (SPAK) në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale të SHÇBA-së, Tiranë final

Jo vetëm dëshmia e të penduarit të drejtësisë Klevis Alla, por edhe provat shkencore të siguruara nga grupi hetimor e bëjnë Talo Çelën, p

Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht dy persona për mosdeklarim të të hollave në kufi dhe ka sekuestruar 31400 euro.

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Plazhin e Velipojës në Shkodër.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale gjatë informimit për situatën epidemiologjike në vend, tha se vijon të ketë shtrime të rej

Zhaneta Josifi 56 vjeçe dhe e bija Anisa Josifi 30 vjeçe, do të përcillen ditën e sotme në banesën e fundit në Përmet, aty ku prehet dhe