Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Gjykata lë në burg 5 grabitësit e vilave

15/04/2021 - 12:29

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 5 të arrestuarit si pjesë e një grupi të grabitjes së banesave në Sauk dhe Liqeni i Thatë në Tiranë.

Në burg janë lënë Dorjan Lamani (Qirjazi), Klodian Çypi, Halil Topalli, Redian Begaj dhe Dajvid Dosti.

Ata u kapën në flagrancë teksa sapo kishin grabitur një banseë tek kompleksi i vilave pas qendrës tregtare “TEG”, ku morën një shumë të konsiderueshme në euro, bizhuteri dhe sende të tjera me vlerë.

Grupi dyshohet se kontrollohej nga Hektor Qirjazi, i dënuar me burgim të përjetshëm në Greqi, i cili u çonte anëtarëve me ”Google maps” vilat të cilat duhet të vidhnin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier. Një automjet ka përplasur një grua dhe dy fëmijët e saj e më pas është larguar.

Një 35-vjeçare ka mbetur e plagosur nga një aksident i ndodhur mbrëmjen e sotme pranë kryqëzimit Fushë-Prezë, ku dy automjete janë përpla

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë, ku një motor është përplasur me një kamion.

Një 35-vjeçar është arrestuar në portin e Vlorës, pasi ka ndihmuar dy të huaj që të kalojnë kufirin me test Covid të falsifikuar.

Policia ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së drograve në lagjen 17 në Korçë, ku një 32-vjeçar është arrestuar në flagrancë duke

Policia e Fierit ka arrestuar shtetasin Petrit Hykaj 60-vjeç, si dhe ka shpallur në kërkim djalin e tj 29-vjeç, Shkëlqim Hykaj, pasi gjat

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Durrës kanë arrestuar në flagrancë shtetasin B.A., 21 vjeç, b

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, pranë shkollës “Vasil Shanto”, ku mësohet se një automjet ka dalë nga rruga dhe ka pë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Fushë-Krujës.

Një 41-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane ne Spoleto, pasi u kap me sasinë prej 1.2 kilogramë kokainë.