Gjyshja vritet nga grabitës, shqiptari tregon gjithçka në polici

20/05/2019 - 17:10

Një rast i rëndë kriminal ndodhi në Greqi, ku një gjyshe 89 vjeçe u vra nga disa grabitës, të cilët kishin hyrë në banesën e saj për ta grabitur. Pesë persona janë vënë nën hetim për vrasjen e bujshme të gjyshes Ziros. Kjo e fundit ka ndërruar jetë në spital, pas goditjeve fatale që ka marrë prej hajdutëve që shkuan në shtëpinë e saj.

Gjyshja ndërroi jetë fatkeqësisht nga dhuna barbare e grabitësve, ndërsa policia greke ka më tepër material në dorë tashmë, për shkak të ndihmës që ka dhuruar një shqiptar 34 vjeç, me banim në Heraklion.

Shqiptari ka deklaruar në polici se kush dyshon se janë grabitës, pasi ata i kishin bërë ftesë që edhe ai të merrte pjesë në skenën makabre, raportojnë mediat greke.

Pak përpara se shqiptari të fliste, autoritetet greke dyshonin në tre persona, por nuk kishin informacion të detajuar. 34-vjeçari shqiptar ka dorëzuar biseda të regjistruara dhe telefonata me grabitësit, që ndër të tjera i kishin bërë ftesë që të ishte edhe ai pjesë e vjedhjes. Pesë grabitës të dyshuar e vranë gjyshen 89-vjeçare, pasi e goditën keq në kokë dhe pjesë të tjera të trupit. Ata synonin që t’i merrnin asaj paratë. /BW

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Kuç.

Një tjetër rast që operonte në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve është goditur sot nga policia në Korc

Arrestohet nga policia një person në Durrës, i akuzuar për veprën penale" Vjedhja me dhunë".

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një person pasi akuzohet për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje".

Një 46-vjeçar i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit është ndaluar nga Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh, të cil

Arrestohet në flagrancë në Durrës një 45-vjeçar, pasi po drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete edhe armë pa leje.

Shtyhet seanca gjyqësore për Arbër Çekajn, të akuzuarin kryesor për trafikun e 613 kg kokainë nga Kolumbia në Shqipëri.

Dalin detajet nga aksidenti i rëndë qe ndodhi paraditen e së dielës në Rrugën e Kombit, pranë fshatit Gëziq, ku një 13-vjeçare ka humbur

Një aksident me 2 të plagosur është regjistruar mbrëmjen e sotme tek Shkëmbi i Kavajës,

Për vrasjen e ish-policit Santiago Malko, është ndaluar 39- vjeçari Blendi Teta, pasi akuzohet se ka penguar zbardhjen e së vërtetës si e