Grabitet dhe dhunohet i moshuari në qytetin bregdetar

27/02/2019 - 21:58

Një i moshuar është grabitur dhe dhunuar në banesën e tij nga persona ende të paidentifikuar në qytetin e Vlorës.

Ngjarja ka ndodhur në katin e katërt të një pallati në lagjen ‘Rilindja’, ndërsa i moshuari rreth 70 vjeç është gjetur nga nipi i tij në banesë i gjakosur.

Nipi i të moshuarit ka thënë se ka gjetur derën e hapur dhe gjyshin e gjakosur. Ai thotë se në shtëpi mungonin rreth 1 milion lekë.

“Gjeta derën hapur, ndërsa gjyshi ishte i gjakosur në banesë. Mora ambulancën dhe njoftova policinë. Në shtëpi mungonin 1 milion lekë të vjetra”- ka thënë ai. /BW

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy shqiptarë janë kapur me 8 kilogramë kokainë në qytetin e Parmës në Itali, dhe ndaj tyre rëndon akuza e trafikut të drogës. 

Policia ka arrestuar një 62-vjeçar të shpallur në kërkim në pikën kufitare të Muriqanit.

Specialistët për hetimin e trafiqeve të paligjshme në Kukës arrestuan në flagrancë shtetasit B.D., 29 vjeç, banues në Tiranë dhe M.

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në fshatin Drenie, të Patosit ku një 39-vjeçar ka humbur jetën.

Gazetarja Klodiana Lala zbulon sesi një grup kriminal ka vjedhur brenda një nate makinën e një gjyqtari, e ka përdorur atë në një ngjarje

Policia e Dibrës në vijim të punës për zbardhjen e ngjarjeve të ndodhura më parë, ka vijuar kontrollet e pandërprera për kapjen e autorëv

Prokuroria ka vendosur t’i kthejë Kejvina Kthellës celularin, një ditë pas kërkesës së saj në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Një 65-vjeçare, e cila po kalonte rrugën në kryeqytet, është përplasur nga një mjet dhe për pasojë ka mbetur e plagosur.

Policia ka zbuluar dy shuma të tjera parash të grabitjes së ndodhur në aeroportin e Rinasit, më 9 prill 2019.