Grabitet një pikë karburanti, tre autorët kërcënojnë punonjësin dhe i marrin paratë

21/01/2020 - 09:45

Një grabitje ka ndodhur mëngjesin e një dite më parë në Bilisht. Tre persona ende të paidentifikuar kanë arritur t'i marrin me dhunë punonjësit të një karburanti një sasi parash.

Pasi e kanë kërcënuar, tre personat në fjalë i kanë marrë rreth 16 mijë lekë dhe 160 euro punonjësit të karburantit. Ndërkohë mësohet se autorët kanë qenë të pa armatosur në momentin që kanë kryer grabitjen.

Policia po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave, ndërkohë që do të shihet edhe zona përreth për të shqyrtuar kamerat e sigurisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 26-vjeçar, i cili mbante në banesë armë zjarri pa leje.

Një automjet ka goditur makinën e patrullës së policisë tek rrethrrotullimi tek Ura e Dajlanit, në Durrës. 

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e përshkallëzimit të dhunës në f

Dy vëllezër shqiptarë, 26 dhe 29 vjeç janë vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen për shpërndarje kokaine.

Të paktën 20 refugjatë afganë u gjetën nga policia sot ndërsa ecnin në këmbë përgjatë autostrades Vlorë -Fier.

Ky është momenti kur të arrestuarit e operacionit “Mezhgorani” dërgohen në Komisariatin e Policisë në Gjirokastër pas ndalimit nga polici

Shpërthen tubi i kaldajës në shkollën "Janaq Kilica" në qytetin e Fierit.

Policia e Shtetit ka arrestuar 30 persona sot në kuadër të operacionit policor të koduar “Mezhgorani” ku u arrestua edhe botuesi Henri Çi