Grabitet shtëpia e kryetarit të komunës Bubq

13/03/2015 - 11:01

13 mars 2015 - Shtëpia e kryetarit të komunës së Bubqit në qytetin e Laçit, ka rënë pre e grabitjes mbrëmjen e së enjtes, nga disa persona ende të paidentifikuar.

Pesë persona hynë të armatosur në banesën e Qemal Dacit, ku gjatë momentit të grabitjes në banesë ndodheshin edhe bashkëshortja e tij Mimoza Daci dhe kushërira Rudina Daci.

Grabitësit i lidhën të dyja zonjat nga këmbët dhe duart me litar, dhe tentuan të marrin sende me vlerë që ndodheshin në shtëpi, po nuk dihet ende nëse grabitësit kanë arritur të marrin gjë.

Kanë qenë banorët e lagjes ata të cilët kanë njoftuar policinë dhe pas mbërritjes së uniformave blu në vendngjarje, filloi kërkimi dhe identifikimi i grabitësve. Deri më tani janë shoqëruar pesë persona nga Laçi si të dyshuar për këtë rast.

/S.L. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Arrestohet në flagrancë nga Policia Rrugore 46-vjeçari, i cili duke drejtuar mjetin e punës zetor, ka aksidentuar një këmbësor të mitur.

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në Durrës, arrestohet në flagrancë 21-vjeçarja, e cila u kap

Dy persona kanë mbetur të plagosur pasditen e sotme në fshatin Libofshë të Fierit, si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit.

Autoritetet italiane kanë sekuestruar në bregdetin e Leçes rreth 500 kg lëndë narkotike, e cila dyshohet se ka mbërritur nga Shqipëria në

Një automjet ka dalë nga rruga në Gramsh dhe si pasojë është plagosur rëndë drejtuesja e tij. 

Një 52-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në New Jersey, pas goditjes nga një kamion.

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg pa afat Astrit Thaçin, i arrestuar pak ditë më parë si autori i dyshuar për grabitjen e argjendarisë n

Një 26-vjeçare e shpallur në kërkim për veprën penali “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave” është vënë në pranga në Vlo

Goditet një rast i armëmbajtjes pa leje dhe shpërndarjes së drogave në doza të vogla.

Një shqiptar dhe një 44-vjeçar maroken janë dëbuar nga Italia pas dyshohet se janë të përfshirë në veprimtari kriminale.