Grabitja në Rinas, burg për të arrestuarin e shtatë

18/06/2019 - 13:36

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për të arrestuarin e shtatë në grabitjen e Rinasit, Hasan Kanaçi.

Hasan Kanaçi është arrestuar si bashkëpunëtor i grabitësve dhe është një pjesëtar i stafit në pjesën cargo (zona ku përpunohen mallrat dhe lekët e bankave). Në banesën e tij janë gjetur shuma parash, të dyshuara nga grabitja në Rinas e ndodhur më 9 prill. Dyshohet se ai është personi që ka njoftuar për futjen e parave në pistë, orarin dhe lëvizjet.

Prokurorët e kësaj dosjeje prej katër ditësh janë duke marrë në pyetje pjesëtarë të stafit në aeroport dhe kompanisë së sigurisë në aeroport (ICTS). Nga ky hetim është zbuluar edhe përfshirja e personave të tjerë të cilët tashmë janë shpallur në kërkim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 53-vjeçar shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor mëngjesin e sotëm në aksin Moncalvo-Casale në Itali.

Një 19-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia pasi ka tentuar të blejë cigare me lekë të falsifikuara.

Policia e Fierit ka vënë në pranga një 45-vjeçar nga Vlora për armëmbajtje pa leje.

Dy të dënuar në Shqipëri për vjedhje me pasojë vdekjen dhe prodhim e shitje narkotikësh janë ekstraduar nga Kroacia dhe Italia.

Fabjan Alameti, shqiptari 21-vjeçar që banonte në New York është dënuar me gati pesë vite burg.

Nga specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Duesseldorf/Gjermani drejt vendit tonë i shtetasit Ylli Sela, 39 vjeç, lindur në

Një automjet ka përfunduar i përmbysur në kanal përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, në afërsi të Maminasit.

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në Verona të Italisë, ku janë përplasur dy kamionë.

Më shumë se 10 persona janë shoqëruar nga policia për të zbardhur ngjarjen e ndodhur një natë më parë, ku mbeti i vrarë 23-vjecari Andi Z