Grabitja në Rinas, Gjykata lë në burg kosovarin

16/05/2019 - 15:28

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka dhënë masën "arrest me burg" për të dyshuarin si bashkëpuntor në grabitjen e Rinasit, Ragip Hajdinin.

Hajdini i njohur si "Daja" nga Kosova, kishte ankimuar vendimin e Shkallës së Parë me pretendimin se gjykata nuk ka patur prova të mjaftueshme për ta lënë në burg.

Arrestimi i tij është bërë i mundur pas deklaratave të bëra nga Alkond Bengasi, tashmë si bashkëpunëtor i drejtësisë, lidhur me super grabitjen, në të cilën mbeti i vrarë një nga organizatorët, Admir Murataj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një furgon mallrash ka rënë në lumë tek kthesa e Çezmës së Myftarit, në aksin rrugor Elbasan-Librazhd.

Një 32-vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri në fshatin Fermë-Partizani në Berat.

Një 4-vjeçar shqiptar ka humbur pasditen e djeshme në Zvicër.

Operacioni i Frontex ka dhënë rezultatet e para.

Një aksident tragjik me pasojë vdekjen e dy të rinjve, njëri prej të cilëve shqiptar, ka ndodhur mëngjesin e së enjtes në një autostradë

Policia italiane Pordenone, gjatë hetimeve për bandën shqiptare, të specializuar në vjedhjet e vilave dhe shtëpive në verilindje ka gjetu

Autoritetet italiane kanë arritur të vënë në pranga dy shqiptarë, përkatësisht 24 dhe 35 vjeç, me inicialet N. F.

Ndërhyrja e Policisë ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti ndërsa ka arrestuar një 19-vjeçar.

Një aksident ka ndodhur sot në mesdite në rrugën Tiranë-Fushë-Krujë në afërsi të Valiasit.

Një 35-vjeçar nga Berati është arrestuar pas kallëzimit të bërë për ngacmim seksual.