Greku e priste me makinë, policia i bllokon shqiptarit 121.5 kg kanabis

16/04/2018 - 14:34

Policia greke ka sekuestruar rreth 121.5 kg kanabis ne kufirin greko-shqiptar.Operacioni antidrogë u zhvillua në fshatin Parapotamo të Igumenicës.

Policia greke pasi kishte siguruar informacion në rrugë operative për trafikimin e një sasie të madhe droge zhvilloi një kontroll të imtësishëm të zonës dhe zbuloi 5 çanta me 108 pako që përmbanin 121 kg e 492 gramë marijuanë.

Pranë drogës u kap dhe një 37-vjeçar shqiptar, i cili kishte kryer transportin në kufi. Mësohet se ai ka qenë bashkë me një tjetër shtetas shqiptar, për kapjen e të cilit po vijon kërkimi.

Policia ka pikasur një automjet që ka ardhur për të marrë drogën dhe ka vënë në pranga drejtuesin e saj, një 50-vjeçar grek. Policia greke sekuestroi drogën, një automjet dhe nje telefon celular.

Dy të arrestuarit do të dërgohen në prokurorinë e Igumencisë, ndërsa departamenti anti-drogë po vazhdon hetimet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Disa detaje të reja zbulohen lidhur me aksionin antidrogë në Itali të koduar “Sciamano”, që çoi në goditjen e dy organizatave të trafikut

Kanë dalë të tjera detaje detaje rreth furgonit të kapur një natë më parë në doganën e Qafë Thanës, në të cilin ndodhej një sasi e madhe

Dy shqiptarë që trafikonin emigrantë me gomone nga Franca në Angli përmes kanalit të La Manshit janë dënuar sot me nga 8 vite burg në Ang

Pasditen e sotme, një 62-vjeçar ka rënë nga lartësia e një vinçi teksa punonte dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia italiane ka ekzekutuar disa urdhër-arreste për disa persona të përfshirë në trafikun ë lëndëve narkotike të llojit heroinë dhe ko

Digjet automjeti i një vajze në Durrës.

Prokuroria për Krimet e Rënda ka kërkuar 12 vjet heqje lirie këtë të mërkurë për Saimir Çullhajn.

Një furgon u bllokua këtë të mërkurë në Qafë-Thanë, pas dyshimeve se brenda tij fshihej lëndë narkotike.

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga aksidenti dramatik që i mori jetën një 15-vjeçari me origjinë shqiptare dhe dy shokëve të tij po të

Të burgosurit shqiptarë dhe ata rumunë janë përfshirë në një sherr të dhunshëm në burgun e Sollicciano të Firences në Itali.