Greqi, sekuestrohen 20 kg heroinë në autobusin me sportistë të Erzenit

21/11/2014 - 00:14

GREQI 21 Nëntor 2014 - Mbi 20 kg heroinë janë sekuestruar sot në një autobus që vinte nga Stambolli në doganën greke në pikën kufitare të Kapshticës. Burime zyrtare bëjnë të ditur se policia greke ka gjetur 20 kg e 659 gramë heroinë të fshehur në depozitën e kondicionerit të autobusit. 

Mediat greke kanë raportuar se autobusi transportonte futbollistë të Durrësit, të cilët vinin nga Stambolli vinin drejt Shqipërisë. Ndërsa burime nga pika kufitare e Kapshticës, pohojnë se autobusi ishte me ekipin e Erzenit, që i përket qytetit të Shijakut. Por vete futbollistët kanë deklaruar se autobusi me të cilin udhëtonin ishte i rastit. Ata kanë mohuar të kenë qenë të implikuar me drogën e gjetur. "Asnjë prej nesh nuk ka pasur lidhje me drogën, autobusi ishte i rastit", thane futbollistët. Ndërkaq mësohet se policia ka ndaluar një person nga ekipi i Erzenit.

Mësohet se automjeti kishte si destinacion kryeqytetin shqiptar, Tiranën. Policia greke ka arrestuar dy shqiptarë të moshës 41 dhe 43 vjeç. Sipas raportimeve, heroina është pikasur nga qeni i policisë kufitare. Autobusi i linjës Stamboll-Tiranë është shoqëruar nga policia greke në Athinë, ku më pas është hapur dhe është gjetur sasia e heroinës. Ndërkohë futbollistët e Erzenit janë kthyer me mjete të rastit drejt Shijaku.

/Balkanweb/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë-Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015-n, është liruar.

Një sherr masiv ka ndodhur sot mes dy familjeve në Berat ku shkak për zënkën e tyre është bërë toka me ullinj, e si pasojë kanë mbetur të

Një 20-vjeçar i identifikuar si Dash Gashi nga Kukësi, ka mbetur i plagosur rëndë me armë zjarri në një atentat në lindje të Londrës.

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 45-vjeçar i kërkuar pasi tentoi të trafikonte drejt Italisë 18 klandestinë.

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona dhe ka sekuestruar 37.5 kg kanabis sativa.

Vijon kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve

Sonte ne mbrëmje, Drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det, në zonën e Porto Romanos, në Durrës, ndërsa nuk dihet ende sa persona ka brenda.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Në video shihet teksa një grup djemsh goditen me karrige, tavolina dhe sh

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se ishte i shpallur në kërkim për disa vepra penale.