"Gruaja po bërtiste, ma vranë ma vranë…"/ Banorët për ekzekutimin e 50-vjeçarit: Ishte njeri i mirë

26/10/2020 - 08:56

Një vrasje ka tronditur qytetin e Fierit mëngjesin e sotëm, ku viktimë ka mbetur një 50-vjeçar me inicialet A. T., banues në lagjen “Sheq i Madh”, Fier.

Sipas policisë, një person ende i paidentifikuar ka hapur zjarr ndaj 50-vjeçarit duke e lënë të vdekur në vend. Ndërkohë sipas banorëve, viktima ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij. Banorët e zonës thonë se kanë dëgjuar të shtënat, ndërsa më parë ka qenë bashkëshortja e viktimës që ka bërtitur.

“Po ulërinte e shoqja. Erdhi me vrap nga atje, si duke është ruajtur nga autori dhe kur e pa që ra përtokë erdhi e shoqja duke bërtitur, ma vranë ma vranë. Pastaj hapa portën dhe dola të shoh”, ka thënë një banore.

“Ahmeti ishte njeri i mirë. Nuk e di se ku punonte. E shoqja punonte tek furra e bukës”, ka shtuar një banore tjetër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 24-vjeçar është ndëshkuar nga policia rrugore, për shkak se është kapur duke lëvizur me një shpejtësi tej normave të lejuara në autos

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotem në fshatin Hajdaraj në Kavajë, ku një 80-vjeçar ka humbur jetën pasi ra në një kanal.

Një makinë është shkrumbuar sot në aksin rrugor Himarë-Sarandë, pasi ka marrë flakë në ecje.

Policia e Lushnjes ka arrestar një 43-vjeçar pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëjetueses së tij si dhe ndaj djalit të tij të

Policia e Vlorës ka arrestuar një 53-vejçar pasi ishte i shpallur në kërkim kombëtar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Policisë ka vënë në pranga një shtetas i kërkuar në Itali, për grabitje me armë dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale.

Policia e Korçës ka arrestuar tre persona, në Voskopojë, për veprën penale “ndërtim pa leje”, si dhe ka shpallur në kërkim pronarin e ndë

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e ndodhur një ditë më parë në Korçë, ku u gjet i pajetë në rezervuarin e Gjançit 25-vjeçari, Fri

Dy të rinj kanë rënë në prangat e policisë së Dibrës, të dyshuar si autorë të vjedhjes së një banese.

Goditet një tjetër rast i tentativës për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit.