Hajdutët hynë në banesën e të moshuarve, grabisin pensionin në mes të ditës

15/04/2019 - 14:38

Grabitet një banesë në Peshtan të Fierit.

Autorët e vjedhjes kanë hyrë nga dritarja në mes të ditës në banesën e shtetasit me inicialet L.F 66 vjeç nga Peshtani Fier dhe kanë arritur të marrin një sasi prej rreth 500 mijë lekësh te vjetër dhe disa sende me vlerë.

Grabitësit kanë shfrytëzuar orarin kur dy bashkëshortët nuk kanë qenë në shtëpi, pasi sipas tyre ishin duke punuar bahçen. Autorët kanë hyrë dhe kanë marrë sasinë e lekëve që sipas denoncuesve janë lekët e pensionit mujor.

Po punohet per identifikimin dhe kapjen e autorëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident rrugor me pasojë vdekjen e një shtetasi dhe plagosjen e dy të tjerëve ka ndodhur sot në aksin Kukës-Morinë.

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për të arrestuarin e shtatë në grabitjen e Rinasit, Hasan Kanaçi.

Një helikopter i kërkim shpëtimit të Forcës Ajrore, me një grup të Forcave Speciale në bord mori pjesë në operacionin për evakuimin e një

Katër persona, mes të cilëve një femër janë arrestuar nga policia e Tiranës në sajë të operacionit të koduar "Perimetri",

Një aksident rrugor ka ndodhur pak minuta më parë në hyrje të Durrësit, pranë semaforit.

Gjykata e Matit ka dënuar me burgim të përjetshëm Kujtim Koxhën, i cili vrau në Fshatin Shëlli 3 zyrtarë të Bashkisë së Matit.

Një sherr banal në një disko të Elbasanit në vitin 2005, do të bëhej alibi për dhjetëra ngjarje kriminale në vend dhe jashtë Shqipërisë.

Policia ka vënë në pranga një 52-vjeçar në Tiranë pasi rezulton i dënuar me 5 vite burg në Itali.

Policia ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për vepra penale të korrupsionit.

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në burgun e Koridallos në Greqi.