Hajduti që vidhte aq shumë celularë sa nuk i mbante mend vendet!

Postuar: 17/07/2017 - 17:27

Vidhte aq shpesh celularë dhe portofola saqë nuk mbante mend kujt ia vidhte dhe kujt ja shiste më pas.

E tillë është historia e 60-vjeçarit Luan Satka nga Tirana, i cili për më shumë se pesë muaj angazhoi policinë dhe prokurorinë për identifikimin e tij. Rasti më i fundit i 60-vjeçarit ishte vjedhja e një celulari në recepsionin e një kompanie Call Center.

Taktika qe i ndiqte ishte duke u afruar në sportelet e kompanive private apo zyrave ku bëhen pagesa të ndryshme dhe merrte prej andej celularë apo portofola që liheshin shkujdesur nga persona të ndryshëm mbi sportele.

Por fakti që mbante të veshur gjithnjë të njëjtën bluzë dhe kapele e ka zbuluar më në fund. I pyetur gjatë gjykimit 60-vjeçari Satka ka deklaruar: “Kam vjedhur shumë celularë dhe nuk mbaj mend për rastin që pashë në pamjet filmike.

I vjedh dhe më pasi i shes tek Banka e Shqipërisë, nuk kam lekë për të ngrënë buke dhe ndaj vjedh. Shumicën e kohës e kaloj afër Pazarit të Ri dhe në Laprake. Kam vjedhur shumë telefona celularë dhe portofola dhe nuk mbaj mend se kujt ia kam shitur”.

Pavarësisht sinqeritetit të treguar, Gjykata e Tiranës në fund e dënoi me 9 muaj burgim vetëm për një episod vjedhje, ndërsa për të tjerat vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të tyre./TCH

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 35 vite burg Ferdinand Rukaj, i cili vrau në Fier gruan e tij Liljana Rukaj duke e hedhur nga

   Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, ka sekuestruar pasuri të paluajtshme dhe

   Ka mjaftuar një prezantim si biznesmen italian me qëllime investimi në Shqipëri në fushën e ndërtimit, që të realizojë një skemë të mi

   Në lidhje me operacionin e zhvilluar sot në Elbasan reagoi zyrtarisht edhe policia e Shtetit.

Dyert e mortit u hapën në shtëpinë e gjyshërve nga babai, për të përcjellë për në banesën e fundit tre vogëlushët trinjakë.

Pas historisë së rëndë që rrëfeu vajza për jetën e saj, se për 2 vite e gjysmë ishte përdhunuar dhe kërcënuar nga vjehrri i saj, nëna e M

Karabinierët në Itali kanë asgjësuar në ditët e fundit një linjë të trafikut të drogës që menaxhohej nga dy familje shqiptare në veri të

Një 24-vjeçar nga Shqipëria është arrestuar nga policia britanike.

Aurela 18 vjeçe, vajza që shihni në foton më poshtë, prej 23 ditësh ishte zhdukur pa lënë gjurmë nga banesa e saj në fshatin Gdheshtë të

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur dje në qytetin univeristar të Poitiers në Francë, ku u përfol se të plagosur